Advert
Advert
Advert

"Bu iş çocuk oyuncağı değil"

Türkiye’de temel özgürlüklerden mahrum, 1 milyonu aşkın çocuk işçi olduğuna dikkat çeken CHP’li Gamze Akkuş İlgezdi, çocuk işçiliğin insanlık ayıbı olduğuna dikkat çekti.

"Bu iş çocuk oyuncağı değil"
"Bu iş çocuk oyuncağı değil" Admin
Bu içerik 142 kez okundu.
Advert

Recep Kenan / itvhaber.com -  12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliğiyle Mücadele Günü dolayısıyla paylaşım yapan TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Üyesi, CHP PM Üyesi ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, “Çocuklarımızın geleceği için mücadele etmek siyasi değil, vicdani bir görevdir. Seyirci kalmayalım.”dedi.

Dünyadaki ve ülkemizdeki çocuk işçi sorununa dikkat çekmek amacıyla sosyal medyada paylaşım yapan TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Üyesi, CHP PM Üyesi ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, güvencesiz çalışma havuzunun ana kaynağı olarak gösterdiği “çocuk işçiliği”ne ve çocukların “Çocuk olma hakkı”na dikkat çekti. CHP’li İlgezdi paylaşımında; dünyada 5 çocuktan birinin, ülkemizde ise 1 milyonu aşkın çocuk işçinin varlığının altını çizerek, çocuklarımızın geleceği için mücadele etmenin siyasi değil, vicdani bir görev olduğunu vurguladı.

TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Üyesi, CHP PM Üyesi ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi’nin 12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliğiyle Mücadele Günü dolayısıyla yaptığı paylaşım:

çocuk işçiler gamze akkuş ilgezdi
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kılıçdaroğlu: Erdoğan'ın cesareti varsa canlı yayında karşıma çıksın
Kılıçdaroğlu: Erdoğan'ın cesareti varsa canlı yayında karşıma çıksın
FETÖ’den aranan emniyet müdürü yakalandı
FETÖ’den aranan emniyet müdürü yakalandı