Advert
Advert
Advert

Büyükşehir'in güvenlik timi

Parklarda görev yapan 12 atlı güvenlik elemanı özellikle küçük çocukların büyük ilgisini çekiyor.

Büyükşehir'in güvenlik timi
Büyükşehir'in güvenlik timi
Bu içerik 905 kez okundu.
Advert

Büyükşehir Belediyesi, kentin dört bir yanında Başkentliler’in hizmetine sunduğu “park”, “piknik” ve “rekreasyon” bölgelerinde güvenlik tedbirlerini artırdı. ANFA Güvenlik bünyesinde çalışan 2 bin 415 güvenlik elemanı, bu alanlarda vardiyalı olarak 24 saat görev yapıyor. ANFA Güvenlik Hizmetleri ve Sistemleri bünyesinde “özel güvenlik” hizmetini yerine getiren kadronun “nitelikli”, “bilgili”, “yasalara bağlı” ve “profesyonel” bir eğitimden geçen kişilerden oluştuğunu ifade eden yetkililer, şu açıklamada bulundu:

Cankurtaran güvenlik

“Elemanlarımız, yaz-kış vatandaşların mezarlık ziyaretlerini güven içerisinde yerine getirmelerini sağlarken, parklarda, piknik alanlarında huzurlu zaman geçirmeleri için de çaba harcıyor. Baraj ve baraj alanlarının güvenliğini de üstlenen ANFA Güvenlik elemanları, 24 saat kesintisiz hizmet veriyor. Çalışanlar ise 12 gezici ve 68 sabit amir ile sürekli kontrol ediliyor. Baraj ve göllerde meydana gelebilecek boğulma vakalarının önlenmesine yönelik ise kadro içerisinde cankurtaran sertifikası olan özel eğitimli kişiler de yer alıyor.

Kışa özel 25 ATV

Kışın, dağlık ve engebeli alanlarda daha hızlı hizmet verebilmek ve erişimin daha çabuk sağlanmasını temin etmek için yeni 25 ATV motor ve 10 adet scooter motor daha hizmet filosuna dahil edildi. Diğer araçlarla birlikte her geçen gün daha güçlü bir teknik alt yapıya sahip oluyoruz. Başkent’in prestijli parklarından Altınpark, Mavi Göl ve Mogan Park’ta atlı güvenlik elemanlarınca hizmet veriliyor. Bu bölgelerde toplam 12 atlı güvenlik elemanı ziyaretçilerin, özellikle de küçük çocukların büyük ilgisini çekiyor.”

Yangına ilk müdahale

Hizmet verdikleri alanlarda güvenliği en üst seviyede sağlamaya çalışmalarına rağmen zaman zaman bazı sıkıntılarla karşılaştıklarını belirten yetkililer, “Güvenlik elemanlarımız, görev alanlarında suç unsuru teşkil edecek bir durumla karşılaştıklarında olaya el koyarak, suçun devamını önlemekte, olay yerini ve delilleri muhafaza altına alarak kolluk kuvvetlerine haber vermektedir. Ayrıca görev bölgelerindeki ormanlık alanlarda çıkan yangınlara ilk müdahaleyi yaparak, itfaiye ekipleri gelene kadar yangının büyümesinin önüne de geçmiş oluyorlar” ifadelerine yer verdi.

Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çarşı iznine çıkan askerlere saldırıp, komutanın kolunu çıkarmışlardı... Tutuklandılar
Çarşı iznine çıkan askerlere saldırıp, komutanın kolunu çıkarmışlardı... Tutuklandılar
Suudi Arabistan Yemen'de sivilleri vurdu: 8 ölü
Suudi Arabistan Yemen'de sivilleri vurdu: 8 ölü