Advert
Advert
Advert

Çağ termal mağdurları hakkını arıyor

Termal proje mağdurları ve dolandırılan sayısı gün geçtikçe artıyor. Ankara bölgesinde termal projeler yapan Teoman Akyar’ın mağdur ettiği insanlar toplantı yaptı..

Çağ termal mağdurları hakkını arıyor
Çağ termal mağdurları hakkını arıyor Admin
Bu içerik 1253 kez okundu.
Advert

Facebook üzerinde “Teoman Akyar Termal Mağdurları Topluluğu” grubunda bir araya gelerek organize olan insanlar, mağduriyetlerinin giderilmesi ve daha çok insanın mağdur olmasının önüne geçmek için toplantı yaptıklarını ifade ettiler. Tanışma ve yol belirleme toplantısına yaklaşık 20 mağdur katıldı.

Teoman Akyar, Haymana İlçesi’nde Çağ Termal adı altında üç etaplık çalışma yaptı. Buradaki devremülk sahiplerinin gerek yönetim, gerek termal su, gerek işletme problemleri de halen devam etmekte. Özellikle 2. Etapla ilgili yönetim problemleri devre mülk sahipleri tarafından yargıya taşınmış durumda.

Yapılan yerleri referans göstererek satış yaptığı 4. etapta ise yüzlerce insan yıllardır mağdur edildi. Sözleşme gereği 31.12.2012 tarihinde tamamlanması gereken devre mülk halen inşaat halinde bekliyor. Mağdurlardan Leman Hanım “Her sene gidip kontrol ediyorum. Tuğlaları çürümeye başladı. Yapılsa bile sağlamlığından endişe duyuyorum.” şeklinde ifade kullandı.

Bitirilmeyen ve halen yapılmayan projenin zaman içerisinde farklı şirketlere devir edildiği şüphesini taşıyan mağdurlardan Tekin Bey “Atanamayan bir sınıf öğretmeniyim. Ailemin desteğiyle iki devre mülk aldım. Akrabama da aldırdım. Zaman içerisinde farklı şirket adları altında işlem yapıldığını fark ettim. Dolandırıldığım şüphesiyle diğer mağdurlara ulaşmaya çalıştım.” dedi.

Toplantıya İzmir, Haymana gibi uzak yerlerden olduğu gibi, işinden izin alarak katılanlar da oldu. Teoman Akyar ile görüşen mağdurların farklı teklifler aldığı ortaya çıktı. Mağdurlar “Teoman Akyar, mağduriyetimizin sözde giderilmesi için devre mülk parasına yakın ekstra para isteyerek kimimize başka projeden yer verme, kimimize aynı inşaatta daha erken bitecek olan kısımdan yer verme tekliflerinde bulundu. Biz bir bataklıktan çıkıp, diğerine girmek istemiyoruz. Biz mağduriyetimizin giderilmesini ve verdiğimiz paraların iade edilmesini talep ediyoruz.

Dolandırıldığımızla ilgili tüm bilgi ve belgeleri biriktirip avukata vereceğiz. Toplu halde suç duyurunda bulunacağız. Haberi olmayan tüm mağdurları da topluluğumuza katılmasını tavsiye ederiz.” şeklinde konuştular.
Mağdurlar daha öncede benzer durumların olduğunu, Jet Fadıl lakaplı Fadıl Akgündüz’ün de Caprice Gold projesinde benzer durumların yaşandığını, birlik olan mağdurların toplu suç duyurusu neticesinde tutuklu yargılamanın devam ettiğini, güçlü hükümetimizin bizi mağdur etmeyeceğini ve hakkımızı arayacağından şüphemiz yoktur şeklinde seslendiler.

Daha çok insanın mağdur olmaması için beraber hareket etmekte fayda olduğunu, Teoman Akyar’ın mağdur ettiği ulaşmak istediklerini belirten mağdurlar topladıkları bilgi ve belgelerle beraber 9 Ekim’de tekrar bir araya gelecek. Mağdurlar facebook üzerinde oluşturulan gruptan bilgi alabilecekler.

Teoman Akyar Çağ Termal Ahmet Tekin
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İşte yandaşa fişli torpilin listesi
İşte yandaşa fişli torpilin listesi
Galatasaray'ın rakibi Selçuk İnan'a talip oldu
Galatasaray'ın rakibi Selçuk İnan'a talip oldu