Advert
Advert
Advert

Camille - Taşın Kalbi

Repertuarına yalnızca ülkemizde ilk kez sergilen metinleri alan Tiyatro Keyfi, dünyada ilk kez sergilenecek olan CAMILLE – TAŞIN KALBİ'nin prömiyerini yoğun bir katılımla Borusan Oto Dolmabahçe Sahne'de yaptı.

Camille - Taşın Kalbi
Camille - Taşın Kalbi Admin
Bu içerik 501 kez okundu.
Advert

Eser 1 Ekim saat 20:30'da Ankara Cepa AVM Campus Kültür Sanat'ta, Tiyatro Keyfi - Ankara'nın açılış oyunu olarak sergilenecek. Sezon boyunca İstanbul ve Ankara'daki sahnelerimizde düzenli olarak sergilenecek olan eserin program ve biletlerine Biletix'ten ulaşılabilir.

Yaşamının uzun zamanını ailesinin ve kuralların baskısıyla akıl hastanesinde geçiren Camille Claudel, yaşadığı yüzyıla ve aslında bugüne de ağır gelen kadın sanatçı kimliği ve kendinden yaşça oldukça büyük olan ünlü heykeltıraş Rodin ile yaşadığı çalkantılı ilişkisi nedeniyle de iz bırakan bir sanatçı oldu.

“Camille, ailesi için utanç kaynağıydı, fazla özgürdü, fazla başına buyruktu, fazla heykel yapıyordu, Rodin içinse fazla tehlikeliydi, sanatına inen bir gölgeydi, sanat çevresi içinse dili fazla uzundu, fazla konuşuyordu, fazla doğrucuydu…”

Çoğunlukla kadın olduğu için yeteneği bastırılmaya çalışılmış, çoğu zaman görmezden gelinmiş veya önemsenmemiş, Rodin’in yıkıcı tutumu ile onun gölgesinde kalmış, akıl sağlığını yitirerek hayatının son otuz yılını akıl hastanesinde geçirmiş, değeri öldükten sonra anlaşılmış üstün sanatçı Camille Claudel’in ardından filmleri, opera eseri yapıldı, kitapları yazıldı.

Oyunun Künyesi:

Yazan: Kosta Kortidis

Reji ve dramaturji: Kemal Başar

Dekor Tasarımı: Murat Gülmez

Kostüm Tasarımı: Mine Erbek Gökbuget

Işık Tasarımı: Melis Karaman

Müzik: Can Atilla

Koreografi: Kerem Kuraner

Filmin yönetmeni: Tayfun Dinçer

Post Production: VSG

Camille Claudel: Begüm Topçu Turay

Rodin: Kubilay Tunçer

Rahibe, Rose, Cecille: Serap Yılmaz

Oyun Süresi: 80 dakika (Tek Perde)

Diğer eserlerimiz gibi İstanbul’da Borusan Oto Dolmabahçe Sahne, Kadıköy Ustaların Sahnesi, Garajistanbul, Ankara’da ise Cepa AVM Campus Kültür Merkezi’nde düzenli olarak sergilenecek olan eserin program ve biletlerine Biletix’ten, tüm eserlerimizle ilgili ayrıntılı bilgiye isewww.tiyatrokeyfi.com.tr adresinden ve Facebook'ta Tiyatro Keyfi Etkinlikleri, Twitter ve Instagram'da ise Tiyatro Keyfi sayfalarından ulaşılabilir. 

Camille Taşın Kalbi
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Toplam kırmızı et üretimi II.çeyrek döneminde 260 683 ton olarak tahmin edildi
Toplam kırmızı et üretimi II.çeyrek döneminde 260 683 ton olarak tahmin edildi
Hatay'da işçiler göçük altında kaldı: 1 işçi öldü, 3 işçi yaralandı
Hatay'da işçiler göçük altında kaldı: 1 işçi öldü, 3 işçi yaralandı