Advert
Advert
Advert

Çankaya'da ilk kutlama Çayyolu'nda

Cumhuriyetin kuruluşunun 93. Yıldönümü Çayyolu Atapark’ta düzenlenen törenle kutlandı.

Çankaya'da ilk kutlama Çayyolu'nda
Çankaya'da ilk kutlama Çayyolu'nda Admin
Bu içerik 555 kez okundu.
Advert

Cumhuriyetin kuruluşunun 93. Yıldönümü Çayyolu Atapark’ta düzenlenen törenle kutlandı. Törene, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen de katıldı.

Çankaya’da Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinlikleri ilk olarak sabah saatlerinde Çayyolu Atapark’ta yapıldı. Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in yanı sıra birçok sivil toplum kuruluşunun katıldığı tören, yağmurlu havaya rağmen oldukça coşkulu geçti. İlk olarak, Çankaya Belediyesi, ADD Ümitköy Şubesi, Türkiye Emekli Subaylar Derneği, CHP Çayyolu Temsilciliği Atapark'ta bulunan Atatürk anıtına çelenk bıraktılar. 

Çayyolu sakinleriyle Cumhuriyet Bayramı'nı kutlayan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, "Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatacağız. Hiç kimsenin gücü cumhuriyeti yıkmaya, ülkemizi bölmeye yetmeyecek. Bu ülke bize altın tepside sunulmadı. Bu ülke kurulurken nice şehitler verildi, çok bedeller ödendi. Biz bunun bilincindeyiz. Mustafa Kemal, memleketi kurarken ‘Egemenlik Kayıtsız Şartsız milletindir’ dedi. Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi ‘Hayatta en hakiki mürşit ilimdir’. Aklı öne almayan, bilimin ışığını benimsemeyen yapıların sonunun ne olduğunu gördük. Eğer yanılmak istemiyorsanız, önderiniz Mustafa Kemal Atatürk olsun. Cumhuriyetimizi özgürlüklerle, demokrasiyle taçlandıracağız. Cumhuriyetçiler ve Atatürkçüler O'nun devrimlerine her zaman sahip çıkacak. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun" diye konuştu.

Çayyolu Ata park 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İsrail'den Erdoğan'a sert yanıt: Osmanlı dönemi çoktan sona erdi
İsrail'den Erdoğan'a sert yanıt: Osmanlı dönemi çoktan sona erdi
Güngör: Bizde gazetecilik ticari faaliyet değil kamu hizmetidir
Güngör: Bizde gazetecilik ticari faaliyet değil kamu hizmetidir