Advert
Advert
Advert

Çankaya'da yüzme havuzlu çifte temel atma

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Çankayalılar için bir ilk olan yüzme havuzu ile Lozan Park'ın 3. ve 4. etaplarının temelini attı.

Çankaya'da yüzme havuzlu çifte temel atma
Çankaya'da yüzme havuzlu çifte temel atma Admin
Bu içerik 270 kez okundu.
Advert

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Birlik Mahallesi’nde Çankaya Belediyesi Yüzme Havuzu'nun yanı sıra Lozan Park'ın 3. ve 4. etaplarının da temelini attı.
  
Temel atma töreninde, CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, CHP Ankara Milletvekili Nihat Yeşil, CHP Ankara İl Başkan Vekili Rıfkı Güvener, CHP Çankaya İlçe Başkanı Selçuk Dereli, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Çankaya Belediyesi Başkan Yardımcıları, muhtarlar ve semt sakinleri yer aldı. 

Törenin açılış konuşmasını yapan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, seçimlerde verdikleri sözleri tek tek yerine getirdiklerini belirterek, Çankaya Belediyesi tarihindeki ilk havuzun temelini atmaktan mutluluk duyduklarını belirtti. Birlik Mahallesi'nin ardından, Dikmen ve Çiğdem mahallelerinde de yüzme havuzu yapacaklarını ifade eden Taşdelen, "Çankaya'nın üç havuzu olacak. Çankaya'nın eksiklerini hızla tamamlıyoruz" dedi.

Lozan Park'ın 3. ve 4. etaplarının da tamamlanmasıyla 200 bin metrekareye yakın alana sahip bir parkı hizmete sunmuş olacaklarını belirten Taşdelen, "New York'ta Central Park, Londra'da Hyde Park neyse, Lozan Park da Ankara için o olacak. Vatandaşlar, kentin içinde olmalarına karşın sayfiye yerinde gibi hissedecekler" diye konuştu.

"DOLARIN DEĞİL AĞACIN YEŞİLİNİ SEVİYORUZ"

Sosyal demokrat belediyecilik anlayışları gereği, en değerli arsaları ranta değil halkın hizmetine açtıklarını vurgulayan Taşdelen, şunları söyledi:

"CHP'li belediyeler olarak bizler insan ve doğa için çalışıyoruz. Bizler, doların değil ağacın yeşilini seviyoruz. Çankayamızı hak ettiği hizmet kalitesine taşımak üzere kreşler, parklar, kültür merkezleri, yüzme havuzları yapıyoruz. Atatürk'ün ebedi istirahatgahının olduğu bir ilçede, ona layık olmaya çalışıyoruz."

Kısa bir süre içinde Avrupa standartlarında olacak Atatürk Kültür Merkezi'nin de temelini atacaklarını ifade eden Taşdelen, merkezin sahne derinliği, akustik alt yapısı ve kapasitesi gibi özellikleriyle Çankaya'nın ilkleri arasında yer alacağını belirtti. 

"ÖRNEK BELEDİYE ÇALIŞMALARI"

Törende hazır bulunan CHP Grup Başkanvekili Levent Gök de CHP'li belediyelerin örnek çalışmalar sergilediklerini vurgulayarak, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen'e teşekkür etti. 

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar da Çankaya'nın birbirinden güzel eserlere imza attığını belirterek, "Biz, Ankaralı tüm vatandaşlara kucak açıyoruz. Kaynaklarımızı halk yararına kullanıyor, kalıcı eserleri kente kazandırıyoruz" dedi.

Tören, semt muhtarı Kadriye Aras Keleş'in, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen'e teşekkür çiçeklerini vermesinin ardından, temel atma butonuna basılmasıyla sona erdi. 

Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İngiliz turistlere "Türkiye ve Yunanistan'a gitmeyin" uyarısı
İngiliz turistlere "Türkiye ve Yunanistan'a gitmeyin" uyarısı
FETÖ'nün emniyetteki ''Mahrem imamları'' davasında 5 tahliye
FETÖ'nün emniyetteki ''Mahrem imamları'' davasında 5 tahliye