Advert
Advert
Advert

Caretta caretta kaplumbağalarının saldırısına uğradı

Caretta carettaların saldırısına uğradığını söyleyen Tursun "Ağzıyla şah damarımın olduğu yerden ısıracaktı, ben elimle ittim" diye konuştu

Caretta caretta kaplumbağalarının saldırısına uğradı
Caretta caretta kaplumbağalarının saldırısına uğradı Admin
Bu içerik 88 kez okundu.
Advert

(Sputnik) - Muğla'da caretta carettaların saldırısına uğradığını söyleyen Zuhal Tursun isimli tatilci, "Yüzgeciyle benim başımı aşağı indirip, beni boğmaya çalıştı. Ağzıyla şah damarımın olduğu yerden ısıracaktı, ben elimle ittim, o esnada da elimi kaptı ve beni sürüklemeye çalıştı" dedi.

Bodrum’a 12 mil uzaklıktaki Orak Adası’na, ilçeden bindikleri teknelerle günübirlik tura giden yerli ve yabancı turistler, denizde yüzerken caretta carettaların saldırısına uğradıklarını söyledi. İstanbul’dan tatile gelen 41 yaşındaki Zuhal Tursun ve 9 yaşındaki yeğeni Cabir Han Akten, tekneden atlayıp yüzmeye başladı. Bu sırada yanlarına gelen caretta caretta Cabir Han Akten’i ısırdı. Durumu fark eden Tursun, müdahale ederek yeğeninin tekneye çıkmasını sağladı. Ancak kaplumbağa, Tursun’un elini ısırdı. Koyda demirleyen bir yatın kaptanı zodyak tabir edilen bot ile Tursun’un yardımına koşup, sudan çıkardı. Zuhal Tursun ve yeğeni Akten, hastaneye kaldırıldı. 

 

Caretta caretta saldırısı
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Maçka İlçe Jandarma Komutanı ile ilgili flaş gelişme
Maçka İlçe Jandarma Komutanı ile ilgili flaş gelişme
"Sağlıkta cevaplar vahim"
"Sağlıkta cevaplar vahim"