Advert
Advert
Advert

Çayyolu bölgesinde trafik denetimleri arttı

Çayyolu bölgesinde artan kazaların önüne geçmek için emniyet müdürlüğü trafik ekipleri denetimlerini arttırdı.

Çayyolu bölgesinde trafik denetimleri arttı
Çayyolu bölgesinde trafik denetimleri arttı Admin
Bu içerik 692 kez okundu.
Advert

Ankara Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü’ne bağlı trafik denetleme ekipleri Çayyolu’nun işlek noktalarında trafik kontrolleri yapmaya başladı. Trafiğin yoğun olduğu caddelerde yapılan eş zamanlı uygulamalarda birçok araca para cezası kesildi.

Özel otomobillerdeki kabartma plaka ve camı filmli olan araçlara da 150 ile 600 TL arasında değişen para cezası kesildi. Minibüslerde kapasitenin dışında yolcu alınmasının büyük risk olduğunu ifade eden görevliler, bu tür denetimlerin ay içinde sıklaştırılarak yapılmaya devam edeceğini ifade ettiler.

Trafik denetimleri artacak

İçişleri Bakanlığı trafik kazalarının azaltılması için yeni önlemler içeren bir genelge yayınladı. Buna göre, kazaların sık yaşandığı cuma ve cumartesi günleri denetimler artacak. Haftasonları alkol kontrolleri de yoğunlaştırılacak.

İçişleri Bakanlığı'nın yaptığı analizler en çok kazanın cuma ve cumartesi günleri yaşandığını gösterdi. Bakan Süleyman Soylu özellikle bu günlerde trafik denetimlerinin artırılması için genelge yayındı. Buna göre cuma ve cumartesi günleri 18.00 -20.00 saatleri arasında kontroller artırılacak. Alkollü içeceklerin tüketileceği yer ve güzergahlarda hafta sonu 22.00-02.00 saatleri arasında alkol denetimleri yoğunlaştırılacak.

Bakanlığın verilerine göre kazalar en çok 16.00 -20.00 saatleri arasında yaşanıyor. Yüzde 88'i sürücü hatasından kaynaklanıyor. Genelgede, trafik kazalarının yoğunlaştığı alan ve güzergahlarda kazaların nedeni araştırılarak gerekli önlemlerin alınması istendi.

Alınacak önlemler arasında emniyet kemeri kullanımının takip edilmesi de var. Sadece ön değil arka koltuklarda bulunan yolcuların emniyet kemeri kullanıp kullanmadığı da kontrol edilecek.

Radarla hız tespiti uygulaması, belirlenen esas ve usuller çerçevesinde yapılacak. Genelgede motosikletleri karıştığı kaza oranının yüzde 18 olduğu belirtildi. Bunu azaltmak için motorsikletler üzerinde denetimler ciddi oranda artacak.

Çayyolu Ümitköy Çayyolu'nda trafik denetimi
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Memur zammında uzlaşma sağlandı! İşte alınacak zam oranları
Memur zammında uzlaşma sağlandı! İşte alınacak zam oranları
İtalya'da deprem: Ölü, yaralı ve denizin altında kalanlar var!
İtalya'da deprem: Ölü, yaralı ve denizin altında kalanlar var!