Advert
Advert
Advert

Cayyolum.com sitesindeki yalan haberlere bir yenisi daha eklendi

Asıl amacının CHP'li Yenimahalle Belediyesini yıpratarak 12 Eylül'de yapılacak olan referandumda Çayyolu bölgesinde "Evet" oylarını artırmak olan cayyolum.com web sitesinde yalan haberler yapılmaya devam ediyor.

Cayyolum.com sitesindeki yalan haberlere bir yenisi daha eklendi
Cayyolum.com sitesindeki yalan haberlere bir yenisi daha eklendi
Bu içerik 2788 kez okundu.
Advert

Cayyolum.com sitesindeki yalan haberlere bir yenisi daha eklendi

Asıl amacının CHP’li Yenimahalle Belediyesini yıpratarak 12 Eylül’de yapılacak olan referandumda Çayyolu bölgesinde “Evet” oylarını artırmak olan cayyolum.com web sitesinde yalan haberler yapılmaya devam ediyor.

Asıl amaç CHP’li Yenimahalle Belediyesini yıpratmak

Aylardır cayyolum.com web sitesinde ve Çayyolu Haber Bülteni adı altında yayın yapan gazetede yalan üstüne yalan haber yapan kişilerin asıl amacının seçimlerde AKP’ye fark atarak gelen CHP’li Yenimahalle Belediyesini yıpratmak olduğu ortaya çıktı. Aylardır yaptıkları yalan haberlerin Çayyolu Haber Gazetesi tarafından ortaya çıkarılmasına rağmen sessiz kalan kişilerin, yetkililer tarafından da ortaya çıkarılan gerçekler karşısında sessiz kalması akıllara birçok soru getirdi. Bölgenin kanaat önderlerinin yorumlarına göre “ Cayyolum.com web sitesinin amacı 12 Eylül referandumu yaklaştıkça Yenimahalle Belediyesini yıpratarak bölgede “Evet” oylarını artırmak olduğu” söyleniyor.

Son yalan haber artık işi iyice azıya aldıklarının kanıtı

12 Ağustos 2010 tarihinde cayyolum.com web sitesinde yer alan bir haber aynen şu şekildeydi.

“Her zaman olduğu gibi çevre sakinleri bizi aradılar; ne yapılabilir diye sordular. ÇEKOD’u anlattık. Karşı koyun, dedik. Sonuçta bir gecede iş gerçekleşmiş. Temmuzun sonu, Ağustosun başı. Sakinlerden çoğu tatildeler. Asıl vaveyla döndüklerinde kopacak.

Biri arayan sorumlusunu arayıp bulmuş “Buraya baz istasyonu dikmek için kimden izin aldınız?” diye sormuş.

Cevap “Yenimahalle Belediyesi’nden” diye gelince küplere binmiş. “Ne oluyor?” diye soruyor.

Biz bilemeyiz, dedik. Başkana, daha doğrusu ilgili başkan yardımcısına bir sorun; neler olduğunu onlar size anlatsınlar, biz de öğrenelim, dedik. Çayyolu Haber Bülteni “

Yenimahalle Belediyesinden resmi açıklama geldi

Cayyolum.com web sitesinde yer alan haber üzerine ulaştığımız Yenimahalle Belediye Başkan yardımcısı Şenol Balaban konu hakkında şu açıklamayı yaptı.

“ Belediyelerin herhangi bir yerde baz istasyonu kurulması esnasında yetki vermesi gibi bir durum söz konusu değildir. Ayrıca Yenimahalle Belediyesi olarak her zaman bu konulardaki hassasiyetimiz bilinmektedir. Bu konuya en iyi örnek, Yenimahalle Belediyesinin kısa bir süre önce başlattığı yasal girişimi örnek vermek isterim. Belediyemiz Alacaatlı köyü Topraklık mevkiindeki 235 parsel içinde yer alan Turkcell baz istasyonu tespit edilmiş ve kaldırılması için yasal tebligat yapılmıştır. Yine aynı parselde bulunan Vodafona ait baz istasyonunun kaldırılması içinde yasal işlemlere başlanmıştır”

Şimdi soruyoruz; Çayyolu Haber Bülteni adı altında yayın yapan kişiler; 

1- Bu açıklama karşısında gene sesiz kalmaya devam edecek misiniz? Yoksa çıkıp mertçe yanıldığınızı açıklayacak mısınız? 

2- Yenimahalle Belediyesi hakkında yaptığınız bu haberlerin yetkililerce yalanlanmasına rağmen neden hala CHP’li belediye üzerine yalan haber üretiyorsunuz? Amacınız nedir? 

3- Yoksa Çayyolu Haber Bülteni gazetenizin reklam gelirleri düşünce gizli olarak bir parti ile organik bağ mı kurdunuz? Bu parti acaba AKP’mi?

ÇAYYOLU HABER GAZETESİ

Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başakşehir geri döndü! Maçta 6 GOL vardı...
Başakşehir geri döndü! Maçta 6 GOL vardı...
Protokol kavgasının ardından flaş gelişme
Protokol kavgasının ardından flaş gelişme