Advert
Advert
Advert

Çayyolu'na diyaliz merkezi açıldı

Çayyolu'na diyaliz merkezi açıldı.Yaşar diyaliz hastaları ile buluştu

Çayyolu'na diyaliz merkezi açıldı
Çayyolu'na diyaliz merkezi açıldı
Bu içerik 2766 kez okundu.
Advert

Çayyolu’na diyaliz merkezi açıldı. Başkent Üniversitesi Hastanesi Diyaliz Merkezi’nin açılış törenine, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kenan Araz, Başkent Sağlık Kuruluşları Direktörü Başhekim Prof. Dr. Ali Haberal, Hastane Müdürü Semiha Kaya, Hastane Sorumlu Doktoru Prof. Dr. Siren Sezer, öğretim üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Çayyolu’nun eksiği kapanıyor

Törende konuşma yapan Yaşar, Çayyolu’nun giderek gelişen bir bölge olduğunun altını çizdi. Çayyolu ve Yaşamkent’te Yenimahalle Belediyesi olarak Kezban Mercan sağlık ocağı ve Gazi Üniversitesi’ne devredilen hastane yaptıklarına dikkat çeken Yaşar, “Halkımıza çok iyi hizmet verdiğini bildiğim önemli bir merkezin açılışında bulunmaktan onur duydum. İnsanlarımızın en iyi sağlık hizmetini almaları haklarıdır. Çayyolu’nda yaşayan hemşerilerimizin sağlık sorunları için şehre inmelerine gerek kalmayacaktır. Açılışta emeği geçen tüm emekçilere ve hastalara yeni merkezin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Hastalara acil şifalar

Merkezin açılışının ardından, hastaları ziyaret eden Yaşar, hastalara acil şifalar diledi. Hastaların tek tek hatırlarını soran Yaşar, hasta yakınları ile de sohbet etti. Yaşar, “Diyalize giren hastalarımıza acil şifalar diliyorum. Meşakkatli bir tedavi süreci gerektiren hastalıktan biran önce kurtularak normal hayatlarına dönmelerini diliyorum” diye konuştu.

200 hasta tedavi oluyor

65 makineye sahip, halen 200 hastası olan diyaliz merkezi, haftanın 6 günü, günde 3 seans diyaliz hizmeti veriyor. Yeni teknolojilerle donatılan binaya ulaşım için servisler de mevcut. 1982 yılında diyaliz merkezi ile yola çıktıklarını ve bugün bu noktalara geldiklerini belirten Rektör Araz, diyaliz merkezinin açılışında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhuriyet Gazetesi davası yarın başlıyor
Cumhuriyet Gazetesi davası yarın başlıyor
Ankara'da Gülmen ve Özakça protestosuna polis müdahalesi
Ankara'da Gülmen ve Özakça protestosuna polis müdahalesi