Advert
Advert
Advert

Çayyolu’nda buza yeni tesis Eylül ayında hazır

Çayyolu’nda, çok amaçlı olarak inşa edilen kompleksin, Eylül ayında müsabakalara hazır hale getirilmesi planlanıyor.

Çayyolu’nda buza yeni tesis Eylül ayında hazır
Çayyolu’nda buza yeni tesis Eylül ayında hazır Admin
Bu içerik 510 kez okundu.
Advert

Buz Hokeyi Federasyonu Başkanı Prof. Bülent Akay, Ankara’da yapımı devam eden buz pistinde sona yaklaştıklarını belirterek, “Yeni tesisin, buz sporları açısından önemi büyük. Yeni tesis, yükümüzü azaltırken, sporcu, antrenör ve maç sayısını belki de iki kat artıracak” dedi.

Akay, yapımında sona yaklaşılan buz pisti tesisiyle ilgili olarak yaptığı bilgilendirmede, “Yaklaşık 2,5 yıl önce başlayan inşaatın son aşamasına gelindi. Artık sırada buz yapımı, kenarlıklar ve peyzaj düzenlemesi var. Bunların tamamlanmasıyla tahminen Eylül ayında müsabakalara başlayacak duruma gelinecek” ifadelerini kullandı.

Tesisin çok amaçlı olduğunu vurgulayan Akay, kompleks içinde buz pistinin yanı sıra, yarı olimpik yüzme havuzu, fitness, pilates ve yoga salonu, squash kordu, sauna, jakuzi, Türk hamamı, kafeler ve sosyal alanlar olduğunu dile getirdi.

Akay, Ankara’da buz sporlarının sadece BELPA Buz Sarayı’nda yapılabildiğini hatırlatarak, “Uzun yıllardır eksikliğini hissettiğimiz bir tesisti. Buz Hokeyi Federasyonu ve Buz Pateni Federasyonu tarafından ortaklaşa kullanıldığı için BELPA çok yoğundu. Sabah 5’te başlayan ve gece 2-3’e kadar süren antrenmanlar vardı. Bu nedenle ikinci buz pisti ihtiyaç gösteriyordu. Yeni tesis, hemen hemen yoğunluğun yarısını alacak” diye konuştu.

Yeni tesisin Ankara’nın çok önemli bir yerleşim bölgesine yapılması nedeniyle oradaki vatandaşlara da direkt hizmet vereceğine değinen Akay, “Böylece Çayyolu, Ümitköy, Bağlıca, Alacaatlı ve İncek’i kapsayan bölgeyi buz sporlarının merkezi haline getirmiş olacağız. Hem sporcu sayısının artmasına, hem de aktivitelerimizin şehrin tamamına yayılması adına önemli bir fırsat kazanılmış olacak. Yükümüzü azaltırken, sporcu, antrenör ve maç sayısını belki de iki kat artıracak” değerlendirmesinde bulundu.

MİLLİ TAKIMLARA KATKISI OLACAK

Akay, spor federasyonlarının sportif başarıların yanı sıra branşlarını yaygınlaştırmak gibi bir misyonları olduğunu hatırlattı.

Tesisleri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün işleteceğini ifade eden Akay, “Burada 7’den 70’e herkesin spor yapmasına imkan sağlanacak. Sanıyorum BELPA’da olduğu gibi yeni tesisimizde de halk seansları yapılacak. Bu da yaygınlaşmayı ve tanınmayı beraberinde getirecek. Altyapıdan gelen nitelikli sporcular ile daha geniş kitlelerden seçilen sporcularla birlikte, milli takımın başarı çıtası yükseltecek” dedi.

Bülent Akay Çayyolu Buz hokeyi Ümitköy Bağlıca Alacaatlı İncek
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Memur zammında uzlaşma sağlandı! İşte alınacak zam oranları
Memur zammında uzlaşma sağlandı! İşte alınacak zam oranları
İtalya'da deprem: Ölü, yaralı ve denizin altında kalanlar var!
İtalya'da deprem: Ölü, yaralı ve denizin altında kalanlar var!