Advert
Advert
Advert

Çayyolu'nda kadına yönelik şiddete hayır!

Çayyolu Ek Hizmet Binası'nda kurulan danışma masalarına kadınlar büyük ilgi gösterdi.

Çayyolu'nda kadına yönelik şiddete hayır!
Çayyolu'nda kadına yönelik şiddete hayır!
Bu içerik 1855 kez okundu.
Advert

Yenimahalle Belediyesi ve Ankara Barosu’ndan kadına yönelik şiddete son vermek için ortak çalışma. 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü nedeniyle Ankara Barosu’na bağlı Kadın Hakları Merkezi ve Gelincik Projesi avukatları, Yenimahalle’de kurulan danışma masaları aracılığıyla kadınlara haklarını anlattı. Yenimahalle Belediye Başkanlığı ve Çayyolu Ek Hizmet Binası’nda kurulan danışma masalarına kadınlar büyük ilgi gösterdi. 

Kadınlarımız uzman ellerde
Kadın ve çocuk hakları konusunda uzun süre çalışmış, hukuki süreçler konusunda ayrıntılı bilgi ve donanıma sahip uzmanlar tarafından gün boyu rehberlik hizmeti alma fırsatını bulan vatandaşlar, Yenimahalle Belediyesi’ne yaptığı çalışma nedeniyle teşekkür ettiler. Başvuran vatandaşlara ayrıca konu ile ilgili broşür ve kitapçıklar da verildi.

Kadınlarımız mücadelede hep önde
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar da Atatürk’ün "Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürüklenmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın'' sözünü hatırlatarak toplumsal barışın sağlanmasında kadınlara yönelik şiddetin son bulmasının önemli olduğunu söyledi. Yaşar, “Kadına şiddet asla kabul edilemez, eşit ve şiddetsiz bir toplum için elimizden geleni yapmaya hazırız” dedi.

Gelinciklerden Başkana teşekkür
Ankara Barosu Kadın Hakları Merkezi Yönetim Kurulu’nda görevli Avukat Birgül Selvi Günsür ise Gelincik Projesi avukatı olarak yaptığı çalışmalardan dolayı Yaşar’a teşekkür etti. Günsür, “1960’dan beri tüm dünyada önemsenen 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü sebebiyle kadınlarımıza ücretsiz olarak sunduğumuz hukuki destekten haberdar olmalarını sağlayan Yenimahalle Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz”dedi. Gelincik Merkezi’nde konularında uzman avukatlar ücretsiz olarak 7 gün 24 saat hizmet veriyor. Görüşme yapılan avukatla, maruz kalınan veya tanık olunan şiddet olayı paylaşıldıktan sonra hukuki süreç ücretsiz olarak başlatılıyor.

Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Arda Turan'dan Barcelona mesajı
Arda Turan'dan Barcelona mesajı
Toplam kırmızı et üretimi II.çeyrek döneminde 260 683 ton olarak tahmin edildi
Toplam kırmızı et üretimi II.çeyrek döneminde 260 683 ton olarak tahmin edildi