Advert
Advert
Advert

Çayyolu'nda su sızıyor taşların arasından!

Çayyolu Mahallesi 2683. Sokak’ta, yaklaşık 1.5 yıl önce başlayan ve giderek artan su sızıntısına, yetkililerin müdahale etmemesinden yakınan mahalleli, “Böyle giderse Ankara yeni bir akarsuya kavuşacak” diye isyan etti.

Çayyolu'nda su sızıyor taşların arasından!
Çayyolu'nda su sızıyor taşların arasından! Admin
Bu içerik 859 kez okundu.
Advert

2683. Sokak’tan başlayıp, 2679. Sokak’a kadar yaklaşık 500 metre boyunca akan suyla ilgili bölge sakinlerinden Metin Pişkin, “2683. Sokak’ın üst tarafında Büyükşehir Belediyesi’nin adını Cumhuriyet Parkı koyacaklarını öğrendiğimiz bir park çalışması vardı. Oradaki artezyen kuyusunun kapatılmasından sonra su sokağa akmaya başladı” dedi. Pişkin, sokağa akan su hakkında Büyükşehir Belediyesi’ne şikâyette bulunduklarını belirterek, şunları söyledi: 

YAZ-KIŞ AKIYOR

“Geldiler, fotoğraf çektiler, ‘sıraya koyduk’ dediler. Üzerinden neredeyse 2 yıl geçti. Daha sonra bir yetkili ‘Çankaya Belediyesi ilgilenecek’ dedi. Onlardan da bir ekip geldi ancak hiçbir şey yapılmadı. Yaz-kış 24 saat boyunca akıyor. Kış aylarında akan su buz tuttuğu için yolda herkes düşüyordu. Site görevlimiz yola akmaması için kaldırım kenarını kazıp hat yaparak suya yön verdi.”

SU BOŞA GİDİYOR

Nevzat Şahan da, ASKİ ve Çankaya Belediyesi’ne defalarca şikâyette bulunduklarını ancak konuyla ilgilenilmediğini vurgulayarak, “Topu sürekli birbirlerine atıyorlar. Sokağa akan su yüzünden evlerimizin önü ve yoldan geçen arabalar sürekli çamur oluyor. Tonlarca su boşa gidiyor, artık bir çözüm bulunsun” ifadelerini kullandı. 
Çevre sakinleri ayrıca Büyükşehir Belediyesi’nin 2683. Sokak’ın üst tarafında yaptığı parkın da kaderine terk edildiğini belirtti.

FETHİ YAŞAR DA BURADA OTURUYOR

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın da ikamet ettiği Irmakkent Sitesi’nin yanında yaklaşık 1.5 yıldır sokağa akan su, mahalleliyi bezdirdi. ASKİ ve Çankaya Belediyesi’nin konuyla ilgilenmediğini belirten vatandaşlar, sokağa akan suya yön vermek için kaldırım kenarını kazarak hat oluşturdu.

Çayyolu Ümitköy
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhuriyet Gazetesi davası yarın başlıyor
Cumhuriyet Gazetesi davası yarın başlıyor
Ankara'da Gülmen ve Özakça protestosuna polis müdahalesi
Ankara'da Gülmen ve Özakça protestosuna polis müdahalesi