Advert
Advert
Advert

Çayyolu’nda Valeler Dubalarla Yol Kapatıyor

Çayyolu’n da 8. Cadde üzerinde bulunan Marco Pascha Cafe, Bistro & Restaurant kamuya ait yolu müşterileri için trafik dubalarıyla kapatarak otoparka çevirdi. İşletmenin yasal olmayan bu uygulaması bölge halkı tarafından tepki çekiyor.

Çayyolu’nda Valeler Dubalarla Yol Kapatıyor
Çayyolu’nda Valeler Dubalarla Yol Kapatıyor Admin
Bu içerik 609 kez okundu.
Advert

Geçtiğimiz aylarda Çayyolu bölgesine şube açan Marco Pascha Cafe,  kamuya ait alanları trafik dubalarıyla işgal ediyor. 2432. Cadde (8. Cadde) üzerinden konumlanan işletme, trafik dubaları(konileri) ve delinatörlerle yolu kapatarak, kendilerine ait park alanı oluşturuyor.

Kamuya ait olan trafik yolunu otopark olarak kullanan kafenin yasal olmayan bu uygulaması, çevre işletmeler ve Çayyolu sakinleri tarafından tepkiyle karşılandı. 8. Cadde üzerindeki yol, Marco Pascha müşterileri için Valeler tarafından trafik dubalarıyla boydan boya kapatılmış durumda.

Yasalara Aykırı

Ülkemizde kamuya ait alanların özel alan olarak kullanılması kanunlar tarafından yasaklanmış olsa da bazı işletmeler bu durumu ihlal ediyor. Otopark alanı oluşturmayan işletmeler, halka ait alanları daha fazla müşteri çekmek adına kendi özel mülkü gibi kullanabiliyor.

Durumu Büyütmeyin

Park olayının bölge haklı tarafından rahatsızlıkla karşılanması üzerine Çayyolu Haber muhabirimiz, Marco Pascha’nın müdürü olduğunu söyleyen Hasan B. ile görüştü.  Yapılan görüşmede, kamuya ait bir alanın bu şekilde kullanılmasında bir sakınca görmeyen işletme müdürü, muhabirimize, yolun bir kısmının işgal edilmesinin önem teşkil etmediğini ve durumun büyütülmemesi gerektiğini belirtti. İşletme Müdürü uygulamanın Marco Pascha sahibi olduğunu söylediği Aytaç Bey’in kararı doğrultusunda gerçekleştiğini de ekledi.

Yolu kapatmak işletme sahibinin inisiyatifinde

İşletme sahibinin keyfi kararıyla kamuya ait bir alanın müşteri potansiyelini artırmak adına işgal edilmesini olağan karşılayan işletme müdürünün rahatsız edici söylem ve tutumu dikkat çekti.

Emniyet Müdürlüğüyle Görüşüldü

Ankara Büyükşehir Belediyesi Alo 153 Mavi Masa ve Çankaya İlçe Emniyet Müdürlüğüyle görüşen muhabirlerimize yetkililer konuyla ilgili tutanak tutulacağını, belediye encümeninden çıkacak karar ile olay yerindeki trafik koni ve delinatörlerin söküleceğini dair bilgi verdi.

Çayyolu Haber olarak bu olayın takipçisi olmaya devam edeceğiz.

Çayyolu Marco Pascha Cafe vale duba
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TRT Web,Özgür Özel'in konuşması sırasında yayını kesti
TRT Web,Özgür Özel'in konuşması sırasında yayını kesti
Trump'ın damadndan Rusya itirafı
Trump'ın damadndan Rusya itirafı