Advert
Advert
Advert

CHP''den Ayhan Oğan hakkında bir suç duyurusu daha

CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, 'devlet yıkma' itirafında bulunan AKP'li Ayhan Oğan hakkında suç duyurusunda bulundu.

CHP''den Ayhan Oğan hakkında bir suç duyurusu daha
CHP''den Ayhan Oğan hakkında bir suç duyurusu daha Admin
Bu içerik 122 kez okundu.
Advert

Mesut MADAN / BURDUR, () - CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, "Biz yeni bir devlet kuruyoruz, kurucusu da Erdoğan'dır" sözleri nedeniyle AKP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) eski üyesi Ayhan Oğan hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

CHP Milletvekili Mehmet Göker, İl Başkanı Barış Ayten ile birlikte geldiği Burdur Adliyesi'nde nöbetçi cumhuriyet savcılığına dilekçe vererek Ayhan Oğan hakkında suç duyurusunda bulundu. Adliye önünde gazetecilere açıklama yapan Göker şöyle dedi:

"Geçen günlerde CNN Türk canlı yayınında 'Türkiye'de yeni bir devlet kuruldu, ister kabul edin ister etmeyin bunun lideri Recep Tayyip Erdoğan'dır' diye bir açıklama yaptı. Biz kurumsal olarak çok ciddi tepki gösterdik. Daha sonra kendisi bu söylemlerinin doğru olduğunu ve arkasında durduğunu beyan edici açıklamalarda bulundu. Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk olan ve onun emanetini taşıyan bizler bu açıklamanın devleti bölmek, halkı kin ve nefrete teşvik etmek suçlamasıyla nöbetçi savcılığımıza suç duyurusunda bulunduk. Adalete olan güvenimiz ve gereğinin yapılacağına inancımız tamdır." 

Ayhan Oğan CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker suç duyurusu
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Maçka İlçe Jandarma Komutanı ile ilgili flaş gelişme
Maçka İlçe Jandarma Komutanı ile ilgili flaş gelişme
"Sağlıkta cevaplar vahim"
"Sağlıkta cevaplar vahim"