Advert
Advert
Advert

CHP'den 'Twitter ve Facebook' önergesi

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, son 4 yıl içerisinde sosyal medya paylaşımları nedeniyle hakkında işlem yapılanların sayısını sordu.

CHP'den 'Twitter ve Facebook' önergesi
CHP'den 'Twitter ve Facebook' önergesi Admin
Bu içerik 76 kez okundu.
Advert

İZMİR, () - CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'ün yanıtlaması için verdiği önergede, Haziran 2013 - Ağustos 2017 tarihleri arasında sosyal medya hesaplarında yaptıkları paylaşımlar nedeniyle hakkında işlem yapılanların sayısını ve bu işlemlerin sonuçlarını sordu.

Milletvekili Murat Bakan, Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ'ın "Türkiye'de tweet attı diye tutuklanan bir Allah'ın kulu var mı, yok" diye açıklama yaptığını belirtip, bu duruma tepki gösterdi.

Murat Bakan, "Gezi'den bu yana, iktidarın ideolojik ve politik söylemlerinde bir aparat olan 'yalan' artık söylemlerin ana enstrümanı halini aldı. Kabataş'ta üstleri çıplak, deri pantolonlu, elleri eldivenli bir grup erkek bebekli bir kadına saldırmıştı. Camide içki içmişlerdi, üstelik görüntülerini de yayınlayacaklardı. Görüntülerin yayınlanacağı kaç cuma geçti sayamadık. Tutuklu gazeteci yok diyorlar, 150 gazeteci tutuklu. İfade özgürlüğü var diyorlar, Erdoğan'ı eleştiren herkesi 'Cumhurbaşkanı'na hakaret' suçlamasıyla tutukluyorlar" dedi.

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan facebook twitter Bekir Bozdağ süleyman soylu Abdülhamit Gül
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Alman Büyükelçi tutuklu gazeteci Deniz Yücel'i ziyaret edecek
Alman Büyükelçi tutuklu gazeteci Deniz Yücel'i ziyaret edecek
Muzaffer İzgü: Borcumu 154 kitapla ödenmiş sayın
Muzaffer İzgü: Borcumu 154 kitapla ödenmiş sayın