Advert
Advert
Advert

CHP'den Başbakan'a 15 Temmuz sorusu

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin ardından para ve gazilik unvanı verilen kişilerle ilgili olarak yeniden araştırma yapılacağı iddiasının doğru olup olmadığını sordu.

CHP'den Başbakan'a 15 Temmuz sorusu
CHP'den Başbakan'a 15 Temmuz sorusu Admin
Bu içerik 76 kez okundu.
Advert

Tanrıkulu, Başbakan Binali Yıldırım’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na sunduğu soru önergesinde şöyle dedi:

“15 Temmuz gecesi tankları durdurmak isterken yaralandığını anlatması akabinde ‘beş tankı durduran kahraman’ olarak manşetlere çıkarak, eşi aracılığıyla Ankara Sincan Kaymakamlığı’na gazilik için başvuran ve hastane masrafları ödenen Zafer Onaran’ın hesabına para yatırıldığı ancak iddialara göre, akrabası B.K’nın karakola giderek ‘Ne kahramanı… 16 Temmuz’da kavga ettik, çenesini ben kırdım, devleti dolandırıyor’ dediği ve Onaran’dan şikayetçi olduğu, savcılığın, ‘kamu kurumunu dolandırmak’ suçundan dava açmasının ardından, Zafer Onaran’ın aldığı paraları iade ederken, kaymakamlığa da dilekçe verip gazilik haklarından vazgeçtiği iddiaları doğru mudur?

15 Temmuz Darbe Girişimi’nin ardından para ve gazilik unvanı verilen kişiler ile ilgili olarak yeniden araştırma yapılacağı iddiaları doğru mudur? Gazilik unvanı ve para verilen kişilerin illere göre dağılımı nedir? Verilen paraların tutarı  nedir?

chp 15 temmuz
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş hazırlık maçında farklı mağlup
Beşiktaş hazırlık maçında farklı mağlup
İBB'den uyarı: Gece saat: 03.00'te kuvvetli yağış bekleniyor
İBB'den uyarı: Gece saat: 03.00'te kuvvetli yağış bekleniyor