Advert
Advert
Advert

CHP'den deprem toplanma alanları teklifi

CHP, olası deprem riski altında bulunan yerlerin önceden afete maruz bölge olarak belirlenerek bu yerlerde deprem sonrasında vatandaşların toplanabileceği güvenli alanların oluşturulması için kanun teklifi verdi.

CHP'den deprem toplanma alanları teklifi
CHP'den deprem toplanma alanları teklifi Admin
Bu içerik 87 kez okundu.
Advert

ANKA -  CHP İstanbul Milletvekili M. Akif Hamzaçebi, Umumi Hayata Müessir Afetler Dolayısiyle Alınacak Tedbirlerle Yapılacak Yardımlara Dair Kanun İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifini TBMM Başkanlığına sundu.

Teklifin gerekçesinde, olası deprem riski altında bulunan yerlerin önceden Afete Maruz Bölge olarak belirlenerek bu yerlerde deprem sonrasında vatandaşların toplanabileceği güvenli alanların oluşturulması ve bu alanların meydan, park, çocuk bahçesi ve yeşil alan dışındaki amaçlarla kullanılmasının önlenmesi için gerekli düzenlemelerin yapılmasının hedeflendiği belirtildi.

Teklife göre, muhtemel deprem riski nedeniyle Bakanlar Kurulunca afete maruz bölge olarak ilan edilen yerlerde, mahalleler veya köyler itibarıyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca deprem toplanma alanları belirlenecek.

chp akif hamzaçebi
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Maçka İlçe Jandarma Komutanı ile ilgili flaş gelişme
Maçka İlçe Jandarma Komutanı ile ilgili flaş gelişme
"Sağlıkta cevaplar vahim"
"Sağlıkta cevaplar vahim"