Advert
Advert
Advert

CHP'den İstanbul Valisi'ne abaküslü yanıt

CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel İstanbul Valiliği'nin Maltepe Mitingine katılanlar için açıkladığı sayıya tepki göstererek, Vali'ye abaküs göndereceklerini açıkladı.

CHP'den İstanbul Valisi'ne abaküslü yanıt
CHP'den İstanbul Valisi'ne abaküslü yanıt Admin
Bu içerik 57 kez okundu.
Advert

Maltepe'de Adalet Mitingi'ne kaç kişinin katıldığına dair tartışmalara ilişkin CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel açıklama yaptı. istanbul Valiliği'nin gece yarısı yaptığı açıklamada Maltepe Mitingi'ne katılanların sayısını 175 bin olarak açıklamasına tepki gösteren Özel şunları söyledi:

Biz attığımız her adımı saymışız. Varana kadar 686 bin adım atılmış. Adımımızı saymışız. Kilometremizi saymışız. Alnımızdan akan terin damlasını saymışız. Bunlar şimdi o meydan dolduktan sonra panik olmuşlar. Gece Vali'yi kaldırmışlar. Bir tane yazı kaleme almışlar. Yazım hataları dolu. Efendim 170 bin... Davutoğlu o meydanda miting yaptı. Katılım bunun 4/3'ü kadar yoktu. Dediki 2 milyon kişiyiz burada. Şimdi Davutoğlu'nun dediği yerde 2 milyon kişi varsa, orada 3 milyon kişi vardır. Vali kalkmış diyorki orada 170 bin kişi. Bize polis orada şu anda 1 milyon 600 bin kişi içeride var diyordu. Biz anladık ki bu Vali halkın valisi değil. Bu Vali devletin valisi değil. Bu Vali iktidarın, reisin valisi olmuş. Bir de bir şeyi unutmuş. Sayı saymayı unutmuş. İlkokuldan hatırlayacağı bir şeyi gösterdik ona. Bu abaküs. Sayın Vali bak böyle sayılıyor.

Özel, Abaküsü Vali'ye göndereceklerini açıkladı.
 
İstanbul Valiliği'ne Adalet Mitingi için büyük tepki

maltepe adalet mitingi özgür özel istanbul valiliği
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadıköy'de polis müdahalesi: 3 gözaltı
Kadıköy'de polis müdahalesi: 3 gözaltı
Siirt Pervari'de 6 terörist etkisiz hale getirildi
Siirt Pervari'de 6 terörist etkisiz hale getirildi