Advert
Advert
Advert

CHP'den savcılara 'Ayhan Oğan' çağrısı

CHP'liler İzmir'de 'devlet yıkma' açıklamasında bulunan Ayhan Oğan için savcıları göreve davet etti.

CHP'den savcılara 'Ayhan Oğan' çağrısı
CHP'den savcılara 'Ayhan Oğan' çağrısı Admin
Bu içerik 69 kez okundu.
Advert

Güneş ATAGÖZ / ÇEŞME (İzmir), ()- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çeşme İlçe Teşkilatı ve CHP İzmir milletvekilleri Murat Bakan, Özcan Purçu ve Tacettin Bayır, AKP Merkez Karar Yürütme Kurulu eski üyesi Ayhan Oğan hakkında bir televizyon kanalındaki "Yeni bir devlet kuruyoruz" sözü ile ilgili olarak savcılığa suç duyurusunda bulundu. CHP'liler, adliye önünde yaptıkları açıklamayla da Oğan'a tepkilerini dile getirdi.

Suç duyurusu dilekçelerini Çeşme Adliyesi önünde imzalayan CHP'li milletvekilleri, CHP Çeşme İlçe Başkanı Ekrem Oran ve partililer, bir de basın açıklaması yaptı.

CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır yaptığı açıklamada, Ayhan Oğan'ın katıldığı bir televizyon progmanında "Biz 15 Temmuz'da çok büyük bir şey başardık. Bakın bu halk bir devrim yaptı. Bütün bu dışarıdan müdahale etme imkanı bulan oligarşiyi yerle yeksan etti. Vesayet sistemini bitirdi. Şimdi biz yeni bir devlet kuruyoruz. Bakın, beğenin ya da beğenmeyin, bu yeni devletin kurucu lideri Tayyip Erdoğan'dır" dediğini hatırlatıp, "Bunun olabilmesi için önce mevcut devletin yıkılmış olması gerekiyor. Anayasa'nın ilk dört maddesi hala anayasamızda duruyor. Hepinizin bildiği gibi bundan önce anayasa oylamasında bir Bursa Milletvekili arkadaşımız çıkıp, 'Bu dört madde değişebilir, tartışılabilir' demişti. Yani İstiklal Marşı'nı, yani Ankara'nın başkent oluşunu, yani ülke Cumhuriyet ile idare edilir gibi ifadeleri tartışmaya açmak istemişti. O gün de ağzının payını almıştı. Bugün de Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu bu devletin yıkıldığını ifade etme cesareti gösterenler, yeni bir devler kurulduğunu söyleyenler, Türk halkından gerekli cevabı alacaktır. Biz Cumhuriyet'in savcılarına güvenmek istiyoruz. Bu bir suçtur. Bu suça karşı savcıları göreve davet ediyoruz" diye konuştu.

chp izmir ayhan oğan suç duyurusu devlet yıkma Murat Bakan Özcan Purçu Tacettin Bayır
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Real işçileri kıdem tazminatlarının ödenmesini istedi
Real işçileri kıdem tazminatlarının ödenmesini istedi
CHP'li Sarıbal: Tunceli'de yangın devam ediyor müdahale edilmiyor
CHP'li Sarıbal: Tunceli'de yangın devam ediyor müdahale edilmiyor