Advert
Advert
Advert

CHP'li Ağbaba: Sokakta mücadeleyi sürdürmekte kararlıyız

CHP’de 26-30 Ağustos tarihlerinde Çanakkale’de düzenlenecek Adalet Kurultayı ile ilgili hazırlıklar sürüyor.

CHP'li Ağbaba: Sokakta mücadeleyi sürdürmekte kararlıyız
CHP'li Ağbaba: Sokakta mücadeleyi sürdürmekte kararlıyız Admin
Bu içerik 100 kez okundu.
Advert

SEBAHAT KARAKOYUN - BİRGÜN / Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Nasıl Adalet Yürüyüşü son olmadıysa haksızlığa, hukuksuzluğa karşı tüm mağdurların sesini yükselteceği kurultay da son olmayacak. Türkiye’nin gerçek anlamda demokrasiye kavuşmasını isteyenlerin ortak mücadelesi sürecek” dedi.

CHP’nin, Gelibolu Kocadere Mevkisi’nde yapmayı planladığı Adalet Kurultayı için Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı’na yaptığı başvuruya henüz yanıt gelmedi. Ancak bir yandan resmi izin beklenirken, bir yandan da genel merkezde oluşturulan komisyon kurultayla ilgili çalışmalarını sürdürüyor. Komisyonun üzerinde çalıştığı taslak programa göre, hergün ana teması “adalet” olan iki ayrı oturum düzenlenecek. Kurultay’da bu oturumların dışında da etkinlikler yapılacak. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile parti yöneticileri kurulacak çadırlarda geceleyerek, kurultay süresince alandan ayrılmayacak.

“Tek adam” rejimi kurumsallaştırmaya yönelik Anayasa değişikliği referandumu sürecindeki “hayır” blokunda yer alan ve Adalet Yürüyüşü’ne destek verenlerin katılımının planlandığı kurultay sonunda bir bildiri yayınlanması bekleniyor. “Tek adam” rejimine karşı ortak cepheyi canlı tutmayı ve büyütmeyi hedefleyen CHP, kurultayın ardından başka etkinlikler de planlıyor.

CHP Çanakkale Adalat kurultayı veli ağbaba
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Almanya'da 'Erdoğan'ın ailesine yaptırım' çağrısı
Almanya'da 'Erdoğan'ın ailesine yaptırım' çağrısı
Kurbanlıklar yüzde 24 zamlandı!
Kurbanlıklar yüzde 24 zamlandı!