Advert
Advert
Advert

CHP'li Akkaya, engelli öğrencilerin yemek sorununu sordu

CHP İstanbul Milletvekili Yakup Akkaya, Milli Eğitim Bakanı’nın yanıtlaması istemiyle verdiği önergesinde, kanun ile devletin sorumluluğu altına alınan engelli öğrencilere tanınan ücretsiz öğle yemeği hakkının neden geri alındığını sordu.

CHP'li Akkaya, engelli öğrencilerin yemek sorununu sordu
CHP'li Akkaya, engelli öğrencilerin yemek sorununu sordu Admin
Bu içerik 104 kez okundu.
Advert

CHP İstanbul Milletvekili Yakup Akkaya, Milli Eğitim Bakanı’nın yanıtlaması istemiyle verdiği önergesinde, kanun ile devletin sorumluluğu altına alınan engelli öğrencilere tanınan ücretsiz öğle yemeği hakkının; T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün yazısı ile neden “vakıflardan bağış alın, hibe alın”  şekline dönüştürüldüğünü sordu.

Akkaya ayrıca önergesinde verdiği bilgide T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün bu yazısı ile bağış ya da hibe alınamaması durumunda da günlük bir öğün bedeli olarak 5.5 TL.’yi aşmayacak şekilde ihaleye çıkılmasının emredildiğini; İlgili Genel Müdürlüğün bu emrin gerekçesi olarak da kaynak israfının önlenmesi olarak ifade edildiğini belirtti.   

Akkaya’nın önergesinde sorduğu sorular şu şekildedir:

Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
WhatsApp'ta yeni dönem
WhatsApp'ta yeni dönem
Sokağa çıkma yasağında dünya rekoru Sur'un...
Sokağa çıkma yasağında dünya rekoru Sur'un...