Advert
Advert
Advert

CHP'li Gök'ten Ayhan Oğan yorumu: O sözü ona söyletenlere bakın

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, Ayhan Oğan'ın 'devlet yıkma' açıklamasına tepki gösterdi.

CHP'li Gök'ten Ayhan Oğan yorumu: O sözü ona söyletenlere bakın
CHP'li Gök'ten Ayhan Oğan yorumu: O sözü ona söyletenlere bakın Admin
Bu içerik 140 kez okundu.
Advert

Cafer ZENGİN / KAYSERİ, ()- CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, Samsun'da stada izinsiz olduğu gerekçesiyle 'Yaşa Mustafa Kemal Paşa' pankartının alınmamasını tepki göstererek, "Türkiye’de herkes şunu iyi bilsin ki, Mustafa Kemal Paşa’nın adını anmak, posterlerini taşımak, sloganlarını taşımak hiçbir izne tabi değildir" dedi. AKP eski MKYK üyesi Ayhan Ogan'ın 'Yeni bir devlet kuruyoruz' dediğini de hatırlatan Levent Gök, "İşte böyle bir ortamda bir Ayhan Oğan isimli bir meczup çıktı. O sözü ona söyletenlere bakın" diye konuştu.

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık ve İl Başkanı Feyzullah Keskin ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Levent Gök, sözlerine, 'Yaşa Mustafa Kemal Paşa yaşa' diyerek başladı. Samsun'da dün Beşiktaş ile Konyaspor arasında oynanan Süper Kupa maçına taraftarların hazırladığı 'Yaşa Mustafa Kemal Paşa' pankartının izin alınmadığı gerekçesiyle stada alınmamasına gösteren Gök, şunları söyledi:

"Buradan şiddetle kınıyorum. Mustafa Kemal Paşa’nın kimseden izin almaya ihtiyacı yoktur. Mustafa Kemal  Paşa için hiçbir yurttaşımızın kimsenden izin almaya ihtiyacı yoktur. Mustafa Kemal modern Türkiye’nin kurucusudur. Herkes varlığını ona borçludur. Cumhuriyet'in ilkelerine borçludur. Böyle densizlikle Mustafa  Kemal Paşa gibi hepimizi  saran ve hepimizi birleştiren slogana dahi tahammül edemeyen bu zihniyet 15 yıllık AKP iktidarının Türkiye’ye getirdiği bir başka dayatmadır. AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın resimleri statlarda asılacak, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Paşa’nın  onu yaşa diyen bağrına basan sloganımıza izin vermeyecekler. Hadi bre densizler. Herkes işine. Biz Mustafa Kemalsiz ne yaşarız, ne de yaparız ne de Mustafa Kemal’in  yaşamasına izin vermeyenlere biz izin vermeyiz. Onun ismine, resmine, sloganlarına dahi tahammül  edemeyen zihniyet bilsin ki tarihin çöplüğünde mutlaka kalacaktır ama Mustafa Kemal Paşa ilelebet sonsuza kadar Türkiye ve dünyanın  saygın bir lideri olarak yaşayacaktır.”

ayhan oğan Levent Gök devlet yıkma
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP'liler Ayvalık'ta yanan bölgeye fidan diktiler
CHP'liler Ayvalık'ta yanan bölgeye fidan diktiler
CHP'li Gök, mecliste Real işçileriyle buluştu
CHP'li Gök, mecliste Real işçileriyle buluştu