Advert
Advert
Advert

CHP'li Gök'ten İstanbul Valisi'ne: Kendine gel

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, 'Adalet Mitingi'ne katılan milyonları 170 bin olarak göstererek algı operasyonu yapmaya çalışan İstanbul Valisi'ne tepki gösterdi.

CHP'li Gök'ten İstanbul Valisi'ne: Kendine gel
CHP'li Gök'ten İstanbul Valisi'ne: Kendine gel Admin
Bu içerik 107 kez okundu.
Advert

Nursima KESKİN / ANKARA, () - CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, partisinin Maltepe'deki 'Adalet Mitingi'ne katılım sayısını 175 bin olarak açıklayan İstanbul Valiliği'ni eleştirerek, "Kıskananlar çatlasın. Herhalde İstanbul Valisi, İstanbul'un nüfusunun 500 bin olduğunu düşünüyor. Kendine gel Sayın Vali'm, 15 milyonluk bir kentin valisisin. Böyle bir akılla İstanbul'u yönetiyorsan vay halimize" dedi.

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Partisinin 'Adalet Yürüyüşü'nün Türk siyaset tarihine geçtiğini söyleyen CHP'li Gök, şöyle konuştu:

"Dünya siyaset tarihine geçen bir yürüyüşü sonlandırdık. İlk gününden final gününe kadar yakın bir şekilde izlenildi. Bu yürüyüş hak, adalet arama yürüyüşü olarak başladı. Maltepe'deki miting alanında milyonlarca yurttaşla kucaklaştı. Bu yürüyüş iktidar partisinin dikkatle değerlendirmesi ve gerekli dersleri aması gereken bir yürüyüştür. Kıskananlar çatlasın. Yürüyüşümüzü başından beri algısız kılmaya çalışanlara karşı bu yürüyüş iktidarı, cumhurbaşkanını bir kenara koymuştur. Yürüyüşün kendisi bizatihi başlı başına gündem oluşturmuştur. Kimler için yürüdük? Cinsel tacize uğrayan çocuklarımız için adalet, şiddet gören kadınlarımız için yürüdük, OHAL'in mağdur ettiği haksız yere işten atılanlar için yürüdük. Yürüyüşümüz içinde hakkını alamayan çiftçiler, sigortasını yatıramayan esnaflar vardı. Öylesine bir yürüyüş oldu ki sağ düşünceden sol düşünceye  kadar toplumun her kesimi adalet için yürüdüler. Adalet kutsal bir kavram. Adaletin  olmadığı bir toplumun huzuru olmaz. Pek çok AKP'li kardeşimiz, MHP'nin büyük ölçüde tabanı yürüyüşümüzü destekledi. Yürüyüş boyunca bizi koruyan asker ve polisimize teşekkürü bir borç biliyoruz.  Bu yürüyüş bir son değildir. Bu yürüyüş amacı hak hukuk adalettir. Bunlar içinde davranırsa iktidar partisi bir sorun olmaz, ama ak hukuk karşısında davranırsa karşısında milyonlar var. Bu toplum her türlü anayasal hakkını kullanarak iktidarın hak hukuk adalet içinde kalmanın  temin edecek her türlü davranışı sergileyecektir"

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök İstanbul Valiliği
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hükümetten "racon" açıklaması
Hükümetten "racon" açıklaması
Real Market işçileri hakları için başkentte sokakta
Real Market işçileri hakları için başkentte sokakta