Advert
Advert
Advert

CHP'li Yılmaz'dan hükümete OHAL sorusu

CHP Dış İlişkiler Genel Başkan Yardımcısı, Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, Türkiye'nin yönetim yapısının değiştiğini belirterek, "Türkiye'de OHAL ne zaman kalkacak?" diye konuştu.

CHP'li Yılmaz'dan hükümete OHAL sorusu
CHP'li Yılmaz'dan hükümete OHAL sorusu Admin
Bu içerik 148 kez okundu.
Advert

- Kongre Caddesindeki CHP İl Başkanlığı önünde davul- zurna çalınarak karşılanan Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, bir süre halay çeken partilelerle oynadı. 'Adalet' pankartı ile kameralara görüntü veren Öztürk Yılmaz, daha sonra yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"15 Temmuz’dan sonraki  süreçte OHAL ilan edildi, binlerce insan görevlerinden alındı, Türkiye’de OHAL ile alakalı olmayan Kanun Hükmündeki Kararnameler çıkarıldı ve Türkiye’nin esasen yönetim yapısı değiştirildi. 16 Nisan referandumuyla demokrasi kurumsal olarak Türkiye’de bitti ve beli kırıldı. Ancak demokrasiye inanan insanlar hala ayakta ve Maltepe meydanından demokrasi özlemini dile getirdiler. Bizim yürüyüşümüz bir kişiden dolayı değil, elimizden kaybolup giden, tek değerimiz olan demokrasinin kaybolmasından dolayı başladı. Hak, hukuk ve örgürlük mücadelesidir. Gökkubbe altında insanoğlunun en büyük mücadelesidir. En kutsal mücadeledir. Hiçbir kimse hiçbir şahıs bu mücadelenin bizzati kendisinden daha değerli değildir. En önemlisi Türkiye’de OHAL ne zaman kalkacak? Toplum OHAL ile yaşamaya alıştırılmaya çalıştırılıyor. Ama şunu bilmeliyiz ki OHAL anormallikten çıkartılmak isteniyor, sanki hayatın normal bir parçasıymış gibi takdim ediliyor. Bu utanılacak bir durum.İlk yıllarında 'hak, özgürlük' derken ve onu kullanarak iş başına gelen hükümet, şimdi OHAL’ı savunur hale geldi. Özgürlükleri kesme konusunda kendisine yöneltilen eleştirileri artık kötü niyetli eleştiriler olarak tarif etme noktasına geldi. Hükümet zaten olamayan demokratik özelliğini kaybetti ve maskesini düşürdü."

"DEMOKRASİNİN KÖKÜNE İNCİR AĞACI DİKİLMİŞTİR"
İktidarı eleştirilerini sürdüren Öztürk Yılmaz, "Otokrasi ve tek adam rejimi yerleşiyor. Sayın Cumhurbaşkanı sabah partisinin grup toplantısında parti başkanı olarak konuşuyor, Öğleden sonra sarayda muhtarı curhurbaşkanı olarak kabul ediyor. Bu Türkiye’de güçler ayrılığını bitiren tablodur. Artık güçler ayrılığından değil, güçlerin birleşmesinden tek elde toplanmasından ve tek kişinin hakimiyetinden bahsediyoruz. Demokrasinin köküne incir ağacı dikilmiştir" diye konuştu.

Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kılıçdaroğlu: Erdoğan'ın cesareti varsa canlı yayında karşıma çıksın
Kılıçdaroğlu: Erdoğan'ın cesareti varsa canlı yayında karşıma çıksın
FETÖ’den aranan emniyet müdürü yakalandı
FETÖ’den aranan emniyet müdürü yakalandı