Advert
Advert
Advert

CHP'li Yılmaz: Korkuyu ayaklarımızın altına alır ezeriz

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, KKTC'ye ilişkin politikalarda belirsizliğin hakim olduğunu belirterek, "KKTC ile ilgili Dışişleri Bakanlığında sırf tanıtım konularına bakacak bir özel temsilcinin atanması gerekiyor." dedi.

CHP'li Yılmaz: Korkuyu ayaklarımızın altına alır ezeriz
CHP'li Yılmaz: Korkuyu ayaklarımızın altına alır ezeriz Admin
Bu içerik 58 kez okundu.
Advert

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KKTC) ilişkin politikalarda belirsizliğin hakim olduğunu öne sürerek, "KKTC'deki politikanın belirsiz bırakılmasından" kaynaklandığını belirterek, "KKTC ile ilgili Dışişleri Bakanlığında sırf tanıtım konularına bakacak bir özel temsilcinin atanması gerekiyor." dedi.

Yılmaz, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, 15 Temmuz'da FETÖ'nün hain darbe girişimine ilk tepkiyi veren kişinin kendisi olduğunu ifade etti. Kamuoyunda FETÖ ile mücadelenin sürekli tartışıldığını aktaran Öztürk, başta bürokratlar olmak üzere birçok kişinin ihraç edildiğini, bu kişileri atayanların ise görevlerinin başında olduğunu söyledi.

FETÖ'cü oldukları gerekçesiyle atılanları, işe alırken güvenlik soruşturmalarını yapan MİT ve Emniyet görevlilerinin hala görevlerini sürdürdüğünü öne süren Yılmaz, darbe girişimine ilişkin "MİT Müsteşarı'nın neden TBMM FETÖ'nün Darbe Girişimini Araştırma Komisyonuna bilgi vermediğinin" en çok sorulan sorular arasında yer aldığını dile getirdi. Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü: 

Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadıköy'de polis müdahalesi: 3 gözaltı
Kadıköy'de polis müdahalesi: 3 gözaltı
Siirt Pervari'de 6 terörist etkisiz hale getirildi
Siirt Pervari'de 6 terörist etkisiz hale getirildi