Advert
Advert
Advert

CHP’li Sarıhan'dan hak ihlalleri raporu: : Zorla saç kesme,çellist kadın…

CHP’li Sarıhan 1-8 Ağustos tarihleri arasında yaşanan hak ihlallerini raporlaştırdı. Raporda, Ermeni mezarı üstüne yapılan tuvalet, cezaevinde gazetecinin zorla saçının kesilmesi ve tek tip kıyafet düzenlemesine de yer verildi.

CHP’li Sarıhan'dan hak ihlalleri raporu: : Zorla saç kesme,çellist kadın…
CHP’li Sarıhan'dan hak ihlalleri raporu: : Zorla saç kesme,çellist kadın… Admin
Bu içerik 65 kez okundu.
Advert

CHP Ankara Milletvekili ve TBMM İnsan Hakları Komisyonu Üyesi Şenal Sarıhan 1-8 Ağustos tarihleri arasından yaşanan hak ihlallerini raporlaştırdı. Sarıhan’ın hazırladığı raporda geçen hafta boyunca yaşanan ihlallerin yanı sıra Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ’ın ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamaları da yer aldı.

Sarıhan’ın hazırladığı rapordan öne çıkan ihlaller şöyle:
»İşimi geri istiyorum talebiyle başlattıkları açlık grevinin ardından tutuklanan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın zorla götürüldükleri cezaevi hastanesinde ihtiyaçlarının karşılanmadığı ortaya çıktı. Gülmen ve Özakça açlık grevinde 153. Günü geride bırakırken günde 7 saat olan avukat görüşlerinin 2 saate indirildiği basına yansıdı. Öte yandan Gülmen ve Özakça için eylem yapmak isteyen, aralarında İHD İstanbul Şubesi yöneticilerinin de olduğu 43 hak savunucusu gözaltına alındı.

»Petrol-İş’te örgütlendikleri için 22 işçinin işten atıldığı Akkim Kimyasal Yapı fabrikasında 5 işçi daha işten atıldı. İşçilere bizzat patronlar ve yöneticiler “Sendika teröristlerin, solcuların Alevilerin işidir. Hepimiz Müslümanız. Müslümanlıkta iş bırakma yoktur” söylemleriyle baskı yapıldığı kayıtlara geçti.

şenal sarıhan hak ihlalleri
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP'liler Ayvalık'ta yanan bölgeye fidan diktiler
CHP'liler Ayvalık'ta yanan bölgeye fidan diktiler
CHP'li Gök, mecliste Real işçileriyle buluştu
CHP'li Gök, mecliste Real işçileriyle buluştu