Advert
Advert
Advert

CHP Sivas: Bu tablo karşısında susmayacağız

Sivas'ta CHP'liler Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasına tepki gösterdi.

CHP Sivas: Bu tablo karşısında susmayacağız
CHP Sivas: Bu tablo karşısında susmayacağız Admin
Bu içerik 138 kez okundu.
Advert

Hüsnü Ümit AVCI / SİVAS, () - CHP Sivas İl Başkanı Ulaş Karasu, partilerinin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasına tepki gösterdi. 

CHP Sivas İl Başkanı Ulaş Karasu, partilerinin il binasında basın toplantısı düzenleyerek CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasının bir yargı darbesi olduğunu söyledi. Karasu, açıklamasının devamında ise şunları söyledi:

"15 yıldır iktidarda olan anlayış önce yargıyı FETÖ'ye teslim ederek, FETÖ'cü savcı ve hakimler tarafından yıllarca bu ülkenin namuslu yurtsever askerlerini, bilim adamlarını, gazetecilerini hapse atmıştır. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra OHAL ilan ederek bu darbe girişimini kendine kalkan yapmış yargıyı bu seferde kendi yandaşlarına teslim ederek FETÖ ile mücadele ediyorum şemsiyesi altında tüm muhalefeti susturma operasyonuna dönüşmüştür.

Bu tablo karşısında CHP olarak susmayacağız. Adaletin herkes için lazım olduğunu haykırmaya devam edeceğiz. Bugün bu kararı veren hakim ve savcılar geçmişteki FETÖ'nün hakim ve savcılarına iyi baksınlar. Gelecekte adalet onlar için lazım olacaktır. Bu ülkeye adalet gelene kadar mücadeleye devam edeceğimizi bildiriyoruz."

chp sivas enis berberoğlu CHP Sivas İl Başkanı Ulaş Karasu
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'Barcelona' yazılı formalarla sahaya çıkacaklar
'Barcelona' yazılı formalarla sahaya çıkacaklar
ABD, 1.25 milyar dolarlık silah satışını onayladı
ABD, 1.25 milyar dolarlık silah satışını onayladı