Advert
Advert
Advert

CHP'li Tüm'den Başbakan Yıldırım'a Ayhan Oğan çağrısı

CHP'li Mehmet Tüm, Ayhan Oğan’ın “Şimdi biz yeni bir devlet kuruyoruz” sözleriyle ilgili Başbakan Yıldırım'a çağrıda bulundu.

CHP'li Tüm'den Başbakan Yıldırım'a Ayhan Oğan çağrısı
CHP'li Tüm'den Başbakan Yıldırım'a Ayhan Oğan çağrısı Admin
Bu içerik 139 kez okundu.
Advert

CHP Balıkesir Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Mehmet Tüm, eski AKP MKYK Üyesi Ayhan Oğan’ın “Şimdi biz yeni bir devlet kuruyoruz” sözlerine yönelik, AKP’den gelen “Hükümeti bağlamaz” şeklindeki tepkilerin yeterli olmadığını savundu.

Tüm yaptığı açıklamada, Başbakan Binali Yıldırım’ın da konuyu geçiştirmeye çalıştığını ifade ederek, “AKP’li Oğan’ın sözleri yabana atılmamalı, bu sadece sahibine yaranmak için söylenmiş sözler değil, AKP tarafından sistematik bir şekilde işlenen anti demokratik ve darbeci tutumun basit bir özetidir. Asıl hedef devletin ‘laik, demokratik’ düzenidir” dedi.

Oğan’ın sözlerinin açıkça “Anayasal suç” olduğunu ifade eden Tüm, şöyle devam etti:

“AKP’nin ortağı MHP bile Oğan’ın saçmalıklarına tepki gösterdi. Kendi ortakları bile bunu kabul edemiyor. Bu durumda konuyu ‘bizi bağlamaz’ diye geçiştirmek bu politik tutumu bir yerde beslemektedir. Bu ve benzeri sapkın görüşlerin ve saçmalıkların önünü almak istiyorsanız, bu kişilere karşı net ve somut tepki vermek zorundasınız. Eğer Başbakan Yıldırım söylediği gibi ‘Hiçbir şer güç Türkiye Cumhuriyeti devletine karşı böyle bir girişimde olamayacağını’ düşünüyorsa, AKP’li Oğan’la ilgili gereğini yapmak durumundadır. 16 Nisan sürecinde Erdoğan’ın Başdanışmanı Mehmet Uçum da ‘Halk kendi Devletini kurmak için adım atıyor’ demişti. Ne yazık ki ona yönelik hiçbir tepki gösterilmedi. Umarım Oğan’ın saçmalıkları da bu şekilde geçiştirilip üzeri örtülemez.”

Tüm, açıklamasında Başbakan Yıldırım’a, “Samimiysen Oğan’ı ihraç et” diye seslendi.

Mehmet Tüm ayhan oğan
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İnternet kullanan bireylerin oranı yüzde 66,8 oldu
İnternet kullanan bireylerin oranı yüzde 66,8 oldu
ABD ve Güney Kore ortak tatbikat gerçekleştirecek
ABD ve Güney Kore ortak tatbikat gerçekleştirecek