Advert
Advert
Advert

Çilede top UKOME'de

Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Hacı Bekir Gani, Yaşamkent’te yaşanan ulaşım çilesiyle ilgili “5 olan dolmuş sayısı 10’a çıkarılmalı. Biz müracaat ederiz ama yetki UKOME’nin elinde” dedi.

Çilede top UKOME'de
Çilede top UKOME'de Admin
Bu içerik 185 kez okundu.
Advert

Kızılay’a direkt ulaşımın yalnızca dolmuşla sağlandığı Yaşamkent’te, her 7 bin kişiye 1 dolmuşun düşmesine vatandaşlar isyan etmiş, yetkililerden çözüm istemişti. Hürriyet Ankara’ya konuşan Ankara Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Hacıbekir Gani, 5 araçlık hat kontenjanının artırılması için Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile görüşeceklerini söyledi. Gani, şöyle devam etti:

SAYININ 10'A ÇIKARILMASI GEREK

“Ümitköy güzergâhında metro çalışıyor. Bir de özel halk otobüsleri çalışıyordu bizim minibüslerle birlikte. Fakat iş potansiyeli biraz düşük olduğu için özel halk otobüsleri, oradan diğer hatlara aktarıldı. Minibüs kontenjanımız 5’ti. Şimdi yolcu potansiyelimiz arttı. Orayı 10 minibüs falan kaldırır. Yani sayının 5’ten 10’a çıkması gerek. Çünkü ciddi bir yoğunluk var o bölgede. Arkadaşlarımızı gönderdik, denetledik. Orayla ilgili müracaatlarımız olacak, çalışma yapacağız. Tabi bunu belediye başkanıyla (Melih Gökçek) görüşmemiz gerekiyor. Onunla görüşeceğiz bu konuyu. Biz sadece müracaat ederiz ama yetki UKOME’nin elinde.” Dolmuş kuyruğu Güvenpark’ta metrelerce uzarken, vatandaşlar araç içinde de balık istifi yolculuk ediyor.

Yaşamkent dolmuş Kızılay
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başakşehir geri döndü! Maçta 6 GOL vardı...
Başakşehir geri döndü! Maçta 6 GOL vardı...
Protokol kavgasının ardından flaş gelişme
Protokol kavgasının ardından flaş gelişme