Advert
Advert
Advert

Çin Başkonsolos Vekili: İlişkilerimiz derinleşti

Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolos Vekili Chen Su, ülkesi ile Türkiye arasındaki stratejik, ekonomik, siyasi ve kültürel gibi ilişkilerin derinleştiğini söyledi.

Çin Başkonsolos Vekili: İlişkilerimiz derinleşti
Çin Başkonsolos Vekili: İlişkilerimiz derinleşti Admin
Bu içerik 145 kez okundu.
Advert

İhsan DÖRTKARDEŞ / İSTANBUL, ()- İstanbul’daki Yön Radyo ile Çin’deki Sincan Halk Radyosu arasındaki yayın işbirliğinin 10’uncu yıldönümü nedeniyle Grand Cevahir Hotel'de  tören düzenlendi.

Çok sayıda davetlinin katıldığı, iki ülke halk türküleri ve halk danslarından örnekler sunulan törende konuşan Çin’in İstanbul Başkonsolos Vekili Chen Su, iki radyonun 10 yıl önce stratejik işbirliğine giderek yaptıkları ortak yayınların halklar arasındaki işbirliği ve iletişime ve ilişkilerin stratejik düzeye taşınmasında çok önemli katkı sağladığını anlattı. Çin ile Türkiye arasındaki stratejik ilişkilerin günümüzde geliştiğini, derinleşerek karşılıklı ikili görüşmelere yansıdığını belirten Chen Su, şöyle devam etti:

“Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçen ay Çin’de yapılan ‘Kuşak ve Yol’ uluslararası işbirliği zirvesine katıldı ve Çin Cumhurbaşkanı Xe Jinping ile son 2 yılda 4’üncü görüşmeyi yaptı. Bu kadar sık görüşmeler iki ülke arasındaki yakın ilişkilerin yansımasıdır. İki ülkenin kapsamlı işbirliği  sağlam bir temel atıyor. Şu anda iki ülke kuşak ve yol insiyatifinin ortak koridor projesine bağlanması için büyük emek harcıyor.”

Çin İstanbul Başkonsolos Vekili Chen Su
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'Barcelona' yazılı formalarla sahaya çıkacaklar
'Barcelona' yazılı formalarla sahaya çıkacaklar
ABD, 1.25 milyar dolarlık silah satışını onayladı
ABD, 1.25 milyar dolarlık silah satışını onayladı