Advert
Advert
Advert

Çocuk Meclisi yeni döneme hazırlanıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisi 22. Dönem üyelik başvuruları, 10 Ekim Pazartesi günü başlıyor

Çocuk Meclisi yeni döneme hazırlanıyor
Çocuk Meclisi yeni döneme hazırlanıyor Admin
Bu içerik 271 kez okundu.
Advert

15 Kasım’a kadar devam edecek başvurularda katılımcılara kolaylık sağlamak amacıyla 10 ayrı merkezde yapılabilecek.

Çocuklar başvuru formlarını, Sıhhiye’deki Çocuk Meclisi’nden, okullarından ve başvuru merkezlerinden temin edebilecekler.

Adaylar ayrıca Çocuk Meclisi’nin resmi WEB Sitesi’nden (cocukmeclisi.ankara.bel.tr)  de çıktı olarak alabilecekleri formları, velilerine ve okul idaresine onaylatarak kendilerine en yakın başvuru adreslerine teslim edebilecekler. 

Başvuru formlarını teslim ettikleri adreste oy kullanacak olan adaylar, daha sonra 150 kişilik meclisin bir üyesi olabilmek için tatlı bir rekabet yaşayacaklar.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek tarafından 23 Nisan 1995 yılında kurulan ve 21 yıldır önemli konularda etkinlikler düzenleyip, kararlar alan Çocuk Meclisi, kendisine ait binası olan tek çocuk meclisi olma özelliği taşıyor. Komisyon çalışmalarıyla çeşitli kararlara imza atan ve aldıkları kararları Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’ne tavsiye olarak sunabilen Çocuk Meclisi, kararlarını ayrıca ilgili kurum ve kuruluşlara iletiyor.

İlk ve orta okula devam eden, 9 -14 yaş (2003-2007 arası doğumlular) arası her çocuğun başvuru yapabileceği 10 merkez şunlar:

Büyükşehir Belediyesi’ne ait  Çocuk Meclisi Binası, Sincan Çocuk Kulübü,  Sincan Aile Yaşam Merkezi Ç.K Y. , Batıpark Çocuk Kulübü, Yenimahalle Gençlik Merkezi; Keçiören Çocuk Kulübü; Kuşcağız Aile Yaşam Merkezi; Altındağ Çocuk Kulübü; Mamak Çocuk Kulübü; Pursaklar Aile Yaşam Merkezi Ç.K.” .

Çocuk Meclisi
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Arda Turan'dan Barcelona mesajı
Arda Turan'dan Barcelona mesajı
Toplam kırmızı et üretimi II.çeyrek döneminde 260 683 ton olarak tahmin edildi
Toplam kırmızı et üretimi II.çeyrek döneminde 260 683 ton olarak tahmin edildi