Advert
Advert
Advert

Dargeçit'te PKK'ya ait 12 lojistik sığınağı bulundu

Mardin'in Dargeçit İlçesi PKK'ya ait 12 lojistik sığınak bulundu.

Dargeçit'te PKK'ya ait 12 lojistik sığınağı bulundu
Dargeçit'te PKK'ya ait 12 lojistik sığınağı bulundu Admin
Bu içerik 63 kez okundu.
Advert

MARDİN, ()- Mardin'in Dargeçit İlçesi kırsal kesiminde polis ve jandarma özel harekat timleri ve istihbarat ile terörle mücadele şubesi ekiplerinin düzenlediği ortak operasyonda, terör örgütü PKK'ya ait, içerisinde lojistik malzemeler, Dargeçit'in farklı bölgelerini gösteren krokiler, el yapımı patlayıcılar, yaşam malzemeleri ve gıda maddeleri ele geçirildi.

Dargeçit İlçesi kırsal kesiminde polis ve jandarma özel harekat timlerinin ortak düzenlediği operasyonla ilgili Mardin Emniyet Müdürlüğü'nce yapılan yazılı açıklamada, şöyle denildi:

"Mardin Dargeçit İlçesi Korucu Köyü kırsalında  terörle mücadele şubesi ve istihbarat timlerimiz, polis özel harekat, jandarma timlerimizin birlikte icra ettikleri vatandaşlarımızın ihbarları neticesi yapılan toplam 12 farklı sığınak diyebileceğimiz yerler tespit edilmiştir. Birbirine yakın 6 ayrı noktada çıkan metaryeller: Güneş paneli, 100 metre civarı kablo, yaşamsal malzeme, kap çanak  su dolu bidonlar. 25 kilo boya kovası içinde sıkıştırılmış AN-FO patlayıcı, çok sayıda dargecit haritalarının ve krokilerinin bulunduğu kağıtlar ve not defterleri, sivil kıyafetleri, bomba yapımında kullanılan elektronik düzenekler (3 adet alfa fire + kablo+ koli bantları + elektrikçi bandı ), elektrikli infilaklı kapsüller (yaklaşık 66 adet , 50 si gecikmeli.). örgütsel döküman, jasue marka telsiz, kablolu 6'lı pil boloğlu, bomba yapımında kullanılan çok sayıda röle ve devreler, telsiz kodları nın ve sifrelerinin olduğu tablo, bomba yapımı şemaları. 7'nci noktada çıkanlar, yaklaşık 25 kiloluk kapsüllü ve düzeneği hazır güğüm içine hazırlanmış el yapımı patlayıcı, 1 adet kapsülsüz savunma tipi el biru (El yapımı patlayıcı) ile buna sarılı havan motoru, içi barut dolu 50 santimlik boru, 8'inci noktada  noktada bulunanlar; 4 tüp çakmak gazı, çok sayıda yaşamsal malzeme, 9'uncu noktada 2 adet jelikan bidon içerisinde bulunanlar; çok sayıda yaşamsal malzeme, yüzlerce pil, mutfak araç gereçleri, koli bantları, 24'lü çorap, 10'uncu noktada bulunanlar; Bidon içerisinde çok sayıda canas mermisi, çaydanlık ve mutfak araç gereçleri. Yapılan operasyonlarla terör örgütünün lojistik  imkanları kesilerek hareket edemez hale getirilmektedir. Ayrıca operasyonlara vatandaşın verdiği destek önmlidir. Tüm terör örgütleri ile mücadele sonuna kadar devam edecektir. Vvatandaşlarımızın terörle mücadele ye verdikleri destekten dolayı teşekkür ederiz. Gördükleri şüpheli durumları güvenlik güçlerine bildirmelerini kamuoyuna saygıyla duyurulur."

mardin dargeçit pkk sığınak
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SON DAKİKA | Çok sayıda muvazzaf asker gözaltında!
SON DAKİKA | Çok sayıda muvazzaf asker gözaltında!
Atatürk'e 'Ulu mikrop' diyen gerici, özür diledi
Atatürk'e 'Ulu mikrop' diyen gerici, özür diledi