Advert
Advert
Advert

Demirören'den Fatih Terim ve Arda Turan açıklaması!

TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Riva'da bulunan TFF Hasan Doğan Tesisi'nde A Spor'da yayınlanan bir programda gündeme dair soruları yanıtlıyor...

Demirören'den Fatih Terim ve Arda Turan açıklaması!
Demirören'den Fatih Terim ve Arda Turan açıklaması! Admin
Bu içerik 122 kez okundu.
Advert

Demirören ilk olarak bugün gerçekleştirilen sporda şiddetin önlenmesinin konuşulduğu zirveye katılan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya teşekkür etti. 

Demirören, Fatih Terim'le ilgili olarak "Hocamızla ayrılmamız gerektiğine inandığımız için yönetim kurulu olarak bu kararı aldık. Onunla konuşarak, anlaşarak ayrıldık." dedi. Demirören, Terim'le yolların ayrılmasından sonra görüşülen Şenol Güneş ve 2+1 yıllık sözleşme imzalanan Mircea Lucescu'yla ilgili de konuştu. Turkcell Süper Kupa'da çıkan olaylara yönelik olarak yöneltilen eleştirilere "Federasyonun görevi organizasyonu düzenlemektir, güvenliği sağlamak değildir." ifadeleriyle cevap veren veren Demirören, Arda Turan ile Lucescu'nun görüştüğünü, tecrübeli futbolcunun kararından vazgeçmesi durumunda kendisine kapıların açık olduğunu söyledi.

Demirören'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle;
"Senelerdir olması gereken toplantıyı bugün yapabildik. Spordaki şiddeti olayların birikimini konuştuk. Bir başkan, bir başkanı dövdüyse ve af gördüyse bu yasa yere gömülür. Bu yasayı, yeniden canlandırmamız gerekiyor. Sporda Şiddet Yasası, başkanlar, yöneticiler ve medya mensuplarına da uygulanmalı. Sadece taraftara uygulanmamalı. Ne yazık ki özellikle belediye başkanlarımız bir takımın taraftarları gibi davranıyorlar. Belediye başkanları, valilik ve emniyetin şehrin takımından ayrı hareket etmesi lazım. Futbol bir tiyatro. Güvenlik federasyonun işi değil. Hakim ve savcıların, bu yasayı bire bir uygulaması gerekiyor. Yoksa bu olayları her zaman konuşuruz. Biz, hiçbir yere müdahale etmeyiz. Federasyon, kurallarla yönetiliyor. Kurallar da hukuka bağlı. Kurullar hukuka uygun şekilde karar alıyor. Ben, kurulların verdiği kararları sizlerle birlikte öğreniyorum. Atanan hakemleri sizle öğreniyorum. Önceden öğrenmiyorum. Kurallar belli. Ortamı gerecek beyanatlar verirseniz, yönetici olarak ceza alırsınız. Eski Türkiye'yi, yeni Türkiye'de uygulamaya kalkmasınlar. Bunun hayalini kurmasınlar."

Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
WhatsApp'a çıkartma özelliği geliyor
WhatsApp'a çıkartma özelliği geliyor
McDonald's 169 şubesini kapatıyor
McDonald's 169 şubesini kapatıyor