Advert
Advert
Advert

Ders zili 15 Temmuz gösterisiyle çaldı

Bursa'da öğrenciler 15 Temmuz'daki darbe girişiminin önlenmesiyle ilgili gösterinin ardından dersbaşı yaptı.

Ders zili 15 Temmuz gösterisiyle çaldı
Ders zili 15 Temmuz gösterisiyle çaldı Admin
Bu içerik 406 kez okundu.
Advert

Bursa'da 1400 okuldaki 540 bin öğrenci, 2016- 2017 eğitim- öğretim yılına başladı. Merkez Osmangazi İlçesi'ndeki Orhanbey İlkokulu öğrencileri, 15 Temmuz'daki darbe girişiminin önlenmesiyle ilgili gösterinin ardından dersbaşı yaptı.

Yaz tatilinin sona ermesinin ardından öğrenciler bu sabah, 2016-2017 eğitim- öğretim maratonuna başladı. Bursa'daki 1400 ilk, orta ve lise dengi okullarda 540 bin öğrenci ve 29 bin öğretmen dersbaşı yaptı.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın talimatı üzerine okullarda 15 Temmuz darbe girişiminin önlenmesini anlatan etkinlikler düzenlendi. Merkez Osmangazi İlçesi Orhanbey İlkokulundaki minikler de hazırladıkları gösteri ile başarısız darbe girişiminde vatandaşların demokrasi nöbetin canlandırdı.

Asker kıyafetli küçük öğrencilerin de katıldığı gösterilerde, diğer öğrenciler ellerindeki Türk bayraklarını salladı. Okul Müdürü Hilmi Sevim, öğrenci ve velilere hitaben yaptığı konuşmada, Türkiye'nin en sıcak temmuzunu yaşadığını belirterek, "Hainler, çocuklarımızın geleceğini çalmak istediler. Ancak, milletin karşı duruşuyla hain emellerine ulaşamadılar" dedi. Gösteri ve konuşmaların ardından öğrenciler derslere girdi.

15 Temmuz gösterisi
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eren Erdem'den Mehmet Görmez'e sert eleştiri
Eren Erdem'den Mehmet Görmez'e sert eleştiri
'İsmail Kahraman'a beş milyonluk araç alındı'
'İsmail Kahraman'a beş milyonluk araç alındı'