Advert
Advert
Advert

Derya Şensoy: Korkmirem

Derya Şensoy, oyuncu kadrosunda yer aldığı ‘Vezir Parmağı’ filminin bazı medya organlarınca hedef gösterilmesine tepki gösterdi.

Derya Şensoy: Korkmirem
Derya Şensoy: Korkmirem Admin
Bu içerik 339 kez okundu.
Advert

Akit Gazetesi’nin filmin toplumsal ahlâka aykırı olduğunu ileri süren haberlerinden sonra Mersin’in Anamur İlçe Belediye Başkanı MHP'li Mehmet Türe ve Kayseri'nin Develi İlçesi Belediye Başkanı AK Partili Mehmet Cabbar gösterime izin vermeyeceklerini duyurmuştu.

İki belediye başkanının aldığı bu karar şaşkınlık yaratırken, Derya Şensoy tepkisini sosyal medya hesabında yaptığı bir paylaşımla gösterdi. Güzel oyuncu filmin bir bölümünü hesabından yayınladı ve altına da büyük harflerle KORKMİREM yazdı.

Akit Gazetesi’nde filme yönelik, içinde “Ahlaksızlık diz boyu! Sonra bu kadın ve erkekler çekiliş sonucu eş oluyor.. Bu filme +21 ibaresi gelmeli! 21 yaşında altındakiler filme alınmamalı!.. 21 yaşın üstündekiler de azıcık ceddinden utanıyorsa sinemaya gitmemeli. Rezil bir filmle karşı karşıyayız! Topluma algı operasyonu çekmeye devam ediyorlar. Milletin atasını, ceddini, tarihini, annesini, bacısını, yaşantısını, kültürünü “yerin dibine” batırmaya çalışıyorlar. Buna “kültür terörizmi” desek yanlış olmaz herhalde” ifadelerinin bulunduğu bir yazı kaleme alınmıştı.

Tepki çeken filmin konusu şöyle…

“Osmanlı döneminde bir Anadolu köyünde erkekler 19 yıl önce savaşa gitmiş ve kendilerinden bir daha haber alınamamıştır. Geride kalan kadınlar, artık yeni bir hayat kurmak istemekte ama sorunlarına çare üretememektedir. En nihayetinde hemşerileri olan vezire bir mektup yazarak yardım isterler. Vezir, emrindeki kıdemli memur Müstesna'ya, ahaliden ‘güçlü-kuvvetli' beş kişi bularak köye gitmesini ve meseleyi çözmesini söyler. Ayrı etnik kökenden seçilen beş kişi, vatan için savaşacaklarını sanarak yola çıkarlar. Köydeki kadınlar ise gelecek erkekler heyetini heyecanla beklemektedir.”

Derya Şensoy
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP'liler Ayvalık'ta yanan bölgeye fidan diktiler
CHP'liler Ayvalık'ta yanan bölgeye fidan diktiler
CHP'li Gök, mecliste Real işçileriyle buluştu
CHP'li Gök, mecliste Real işçileriyle buluştu