Advert
Advert
Advert

Destina Peri Parlak Parkı'nda sona yaklaşıldı

Çankaya Belediyesi’nin 13 Mart 2016 tarihinde Kızılay Güvenpark’ta meydana gelen hain bombalı saldırıda yaşamını yitiren 16 yaşındaki Destina Peri Parlak’ın adını verdiği park kısa süre sonra bitiyor.

Destina Peri Parlak Parkı'nda sona yaklaşıldı
Destina Peri Parlak Parkı'nda sona yaklaşıldı Admin
Bu içerik 322 kez okundu.
Advert

Çankaya Belediyesi’nin yeni yaptığı parklar birer birer tamamlanıyor. Öveçler Mahallesi 27818 ile 27817 adalar arasında bulunan yeni parkta sona yaklaşıldı.

Yapımına başlandıktan sonra Çankaya Belediye Meclisi’nin oy birliğiyle aldığı karar doğrultusunda, 13 Mart 2016 tarihinde Kızılay Güvenpark’ta meydana gelen hain bombalı saldırıda yaşamını yitiren  Destina Peri Parlak adının verilmesi kararlaştırılan parkta, son düzenlemeler yapılıyor. Park, sert zemin, elektrik direkleri ve çimlendirme çalışmalarındaki eksikliklerin de giderilmesi ile kısa süre sonra tamamlanacak.

ANIT HEYKEL YÜKSELECEK

Toplam alanı 6 bin 825 metrekare olan parkın, 4 bin 900 metrekaresi yeşil alan olarak hazırlandı. Çocuk oyun alanları ile yürüyüş ve koşu yollarını da içinde barındıran parkta, Destina Peri Parlak’ı sonsuza dek yaşatacak bir de anıt heykel yükselecek. Parkın, Ekim ayı itibariyle bölge halkının hizmetine sunulması planlanıyor. 

Destina Peri Parlak Parkı
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
WhatsApp'ta yeni dönem
WhatsApp'ta yeni dönem
Sokağa çıkma yasağında dünya rekoru Sur'un...
Sokağa çıkma yasağında dünya rekoru Sur'un...