Advert
Advert
Advert

Devlet Tiyatroları'na Rusya'dan ödül

Devlet Tiyatroları, Rusya'daki Dostoyevski Festivali'nde ödül aldı.

Devlet Tiyatroları'na Rusya'dan ödül
Devlet Tiyatroları'na Rusya'dan ödül Admin
Bu içerik 162 kez okundu.
Advert

Ankara Devlet Tiyatrosu yapımı 'Yeraltından Notlar' oyunu, '20. Dostoyevski Tiyatro Festivali'nde 'seyirci beğeni ödülüne' layık görüldü.

Rusya'nın Veliki Novgorod ve Staraya Russa şehirlerinde 1992'den beri düzenlenmekte olan Dostoyevski Tiyatro Festivali kapsamında, Ankara Devlet Tiyatrosu Rusya'da perde açtı.

F. M. Dostoyevski Novgorod Akademik Dram Tiyatrosu tarafından gerçekleştirilen kültürel etkinliğe; Rusya'nın Moskova, St. Petersburg, Vologda, Perm, Lipetsk ve İrkutsk şehirlerinden önemli tiyatrolarının yanı sıra, Litvanya, İran, Türkmenistan ve Türkiye'den profesyonel tiyatro grupları katıldı.

Festivalde; Karamazov Kardeşler, Gülünç Bir Adamın Rüyası, Suç ve Ceza, Beyaz Geceler, İkiz, Bobok, Uysal Kız gibi Dostoyevski'nin önemli eserlerinin uyarlamaları yer aldı.

DEVLET TİYATROLARI'NDAN BÜYÜK BAŞARI

Profesyonel bir jüri ekibi tarafından; seyirci beğeni, en iyi erkek ve kadın oyuncu ve en iyi yardımcı oyuncu ödülünün verildiği festivalde, Ankara Devlet Tiyatrosu 'Yeraltından Notlar' adlı oyunu 9 Kasım'da Rusiç Kültür Merkezi'nde sahneledi.

Sergilenen oyunlar Rusya'nın önde gelen tiyatro yönetmenleri, tiyatro eleştirmenleri ve Rus devlet tiyatro sanatçıları tarafından oluşan jüri ekibi tarafından ödüllendirildi. Ankara Devlet Tiyatrosu, seyirci beğeni ödülünü kazanarak büyük bir başarıya imza attı.

Festival süresince Dostoyevski'nin eserleri hakkında konferanslar ve okuma günleri de gerçekleştirildi.

Devlet Tiyatroları
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Coca Cola'da skandal... Şirket kabul etti
Coca Cola'da skandal... Şirket kabul etti
Dikkat: Yılbaşında ücretli olacak!
Dikkat: Yılbaşında ücretli olacak!