Advert
Advert
Advert

Devlet Tiyatrosu'nda 10 Kasım skandalı

İstanbul Devlet Tiyatrosu Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 78. yılında bir skandala imza attı.

Devlet Tiyatrosu'nda 10 Kasım skandalı
Devlet Tiyatrosu'nda 10 Kasım skandalı Admin
Bu içerik 380 kez okundu.
Advert

İstanbul Devlet Tiyatrosu, 10 Kasım anması için resmi siteden yayınladığı mesajı yarım saat sonra kaldırdı

İstanbul Devlet Tiyatrosu'nda 10 Kasım anmasında bir skandala imza atıldı. Tiyatronun resmi internet sitesi olan www.istdt.gov.tr adresinden yayınlanan anma mesajı yaklaşık yarım saat içinde resmi siteden kaldırıldı.

Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 78 yılı münasebetiyle yayınlanan mesajda Ulu Önder'in sanatçılar için söylediği "Sanatçı alnında ışığı ilk hisseden insandır" sözüne itafen "Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 78. yılı münasebeti ile alnında ilk ışığı hissedenler olarak aziz hatıraları önünde en derin sevgi ve saygılarımızla eğiliriz" ifadeleri kullanılmıştı.

Açıklamanın internet sitesinden kaldırılmasıyla ilgili henüz bir açıklama yapılmazken, konuyla ilgili İstanbul Devlet Tiyatrosu yetkililerinden de henüz bir cevap gelmedi.

İstanbul Devlet Tiyatrosu Müdürü Zafer Kayaokay daha önce de Hırvatistan'da düzenlenen ve UNESCO tarafından desteklenen Tiyatro festivalinde yaşanan sakandalla gündeme gelmişti. Festival başkanı Zelijka Turcinoviç'in mektubuyla ortaya çıkan skandal da Kayaokay ve Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Nejat Birecik, masrafları UNESCO Uluslararası Tiyatro Enstitüsü (ITI) Hırvatistan Merkezi, tarafından karşılanan turne de Zagrep'te tiyatro ve senimere katılmak yerine turist gibi şehri gezmişti. 

Devlet Tiyatrosu İstanbul Devlet Tiyatrosu 10 Kasım
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Taciz kavgası: 1 Suriyeli öldü, 1 Suriyeli yaralandı
Taciz kavgası: 1 Suriyeli öldü, 1 Suriyeli yaralandı
Melek Baykal 'Ahududu' ile 8 yıl sonra sahnede
Melek Baykal 'Ahududu' ile 8 yıl sonra sahnede