Advert
Advert
Advert

Diyanet’ten ‘hediyeli’ 15 Temmuz anması

Diyanet, 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin yıldönümünde yaz Kuran kurslarında tekbirli ve zikirli anma etkinlikleri yapılacağını duyurdu.

Diyanet’ten ‘hediyeli’ 15 Temmuz anması
Diyanet’ten ‘hediyeli’ 15 Temmuz anması Admin
Bu içerik 78 kez okundu.
Advert

ÇAĞLAR BALLIKTAŞ - BİRGÜN /  Diyanet İşleri Başkanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) arasında imzalanan protokolle bu yıl katılımın rekor düzeylere ulaştığı “Yaz Kur’an Kursları”nda 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin birinci yıldönümü etkinliklerle anılacak.

Diyanet, “Yaz Kur’an Kursları Şehitlerimizi Anma” konulu bir genelge ile il ve ilçe müftülüklerine anma programını duyurdu.

14 Temmuz Cuma günü yapılacağı bildirilen programın planlama ve koordinasyonu görevi il ve ilçe müftülüklerine verildi.

 

‘Katılanlara hediye’
Programa katılımın artması amacıyla ilan, broşür ve televizyon duyuruları yapılacağını bildiren Diyanet İşleri Başkanlığı, genelgede “Program sonrasında mahalli şartlar ve imkânlar ölçüsünde programa gelen çocuklara, gençlere ve davetlilere hediye takdiminde bulunulacaktır” ifadelerini kullandı.

Genelgede, öğrencilerin yanında velilerinin de davet edileceği programın bir saat süreceği ve programın Sala dinletisi ile açılacağının bildirildi. Diyanet, öğrenciler tarafından ‘Yasin Tilaveti’, ilahi ve dua okumanın ardından “namazlardan sonra yapılan zikir” anlamına gelen ‘Tesbihat’ın iki defa yapılacağını duyurdu. Öğrencilerin ‘Tesbihat’ içerisinde ‘Tekbir’, ‘Tehlil’ ve ‘Salavat’ gösterisi yapacağını belirten Diyanet, programın ilahilerin okunması, şiir dinletisi ve dua ile son bulacağını belirtti.

Diyanet 15 TEMMUZ
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş hazırlık maçında farklı mağlup
Beşiktaş hazırlık maçında farklı mağlup
İBB'den uyarı: Gece saat: 03.00'te kuvvetli yağış bekleniyor
İBB'den uyarı: Gece saat: 03.00'te kuvvetli yağış bekleniyor