Advert
Advert
Advert

Dolmuşlar kalkıyor

Büyükşehir Belediyesi, Ulus Bentderesi’ndeki dolmuş durakları alanına, ilk kazmayı vurdu. Hafriyat çalışması başlayan alana içinde modern dolmuş durakları, kongre merkezi, bilim müzesi, yeme-içme alanları ve butiklerin yer aldığı 5 katlı bir kompleks yapılacak.

Dolmuşlar kalkıyor
Dolmuşlar kalkıyor Admin
Bu içerik 366 kez okundu.
Advert

Dolmuş duraklarının bulunduğu alanın, bölgenin en çok görüntü kirliliğine neden olan alanlarından biri olduğunu ifade eden Kültür ve Tabiat Varlıkları Dairesi Başkanı Akarpınar Üstün, “Keçiören, Gölbaşı ve diğer dolmuş hatlarının bulunduğu bu alanı, geçici olarak Bentderesi Kevgirli Caddesi’nin batısındaki alana taşıdık. Uygulama tamamlanana kadar, dolmuşlar oradan kalkacak” dedi.

RİNGLER İPTAL EDİLECEK

Üstün, Selçuklu mimarisiyle dikkat çekecek kompleksin hizmete açılmasıyla, dolmuşların ring seferlerinin de iptal edileceğini ve çalışmanın, bölge trafiğine olumlu etki sağlayacağını söyledi. Üstün, yaklaşık bir buçuk yıl sürmesi planlanan projeyle ilgili şunları söyledi:

 “Dolmuş duraklarının bulunduğu 21 bin metrekarelik alanın 15 bin metrekarelik kısmına, 5 katlı ve toplam 90 bin metrekareyi bulan dev bir komplekskuracağız. 5 katlı binanın bodrumdaki 2 katı, yaklaşık 650 dolmuşun hizmet vereceği modern duraklarla donatılacak.

Buradan yolcularını alacak olan dolmuşlar, kendigüzergahlarına uygun bölümden çıkarak, trafiği aksatmadan çıkış yapacaklar. Tüm güzergahlar için ayrı bağlantılar yer alacak. Sanatoryum, Hasköy, Etlik, Aktepe, Keçiören, İncirli, İçaydınlık, Gölbaşı, Mamak, Siteler, Akdere, Abidinpaşa ve Seyranbağları duraklarının aralarında bulunduğu 12 hat, bu komplekste yer alacak.”

Dolmuş
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Serbest bırakılan 4 insan hakları savunucusu hakkında karar!
Serbest bırakılan 4 insan hakları savunucusu hakkında karar!
CHP'li başkan Canpolat, Silivri’de sel mağdurlarını ziyaret etti
CHP'li başkan Canpolat, Silivri’de sel mağdurlarını ziyaret etti