Advert
Advert
Advert

Dumankaya Ailesi’ne ait şirketler TMSF’ye devredildi

Dumankaya ailesine bağlı şirketler “FETÖ’ye finansal destek sağladıkları” gerekçesiyle yürütülen soruşturma kapsamında TMSF’ye devredildi. Denizli’de ise iki büyük tekstil firması TMSF’ye devredildi.

Dumankaya Ailesi’ne ait şirketler TMSF’ye devredildi
Dumankaya Ailesi’ne ait şirketler TMSF’ye devredildi Admin
Bu içerik 351 kez okundu.
Advert

Anadolu 1. Sulh Ceza Hakimliği Halit Dumankaya,Barış Değer Dumankaya, AylaDumankaya Pirinççi, UğurDumankaya ve Semih SerhatDumankaya’a ait şirketlere,TMSF yetkililerinin yönetimorganının tüm yetkilerinikullanmak ve yeni yönetimkurulunu oluşturmak üzerekayyum olarak atanmalarınakarar verdi.

Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Dumankaya ile şirketin ortakları Halit Dumankaya,Necla Dumankaya, Uğur Dumankaya, Barış Değer Dumankaya, Ayla Dumankaya ve Semih Serhat Dumankaya’nın mal varlıklarına soruşturma kapsamında el konulmuştu. Nisan ayında da şirketin murahhasüyesi olan baba Halit Dumankaya tutuklanmıştı.

20 BİNİ AŞKIN KONUT YAPTI

Türkiye’nin en çok tercih edilen 5 yaşam alanı geliştirici şirketinden biri olma başarısını yakalayan Dumankaya, 2014 yılı finansal bilgileri ile Capital 500 Türkiye listesinde cirosunu en çok artıran 25 firma arasında 3. sırada yer aldı.

Kent insanının doğal hayata uyumlu bölgelerde yaşama isteğini” göz önüne alarak İstanbul’un çeşitli bölgelerinde her biri farklı bir mimari anlayışa sahip, her biri yeni bir yaşam biçimi sunan projeleri ile bugüne kadar 20.000’i aşkın konutun inşasını gerçekleştirdi.

DEVAM EDEN ÇOK SAYIDA PROJESİ VAR

Dumankaya’nın hali hazırda satışı devam eden çok sayıda konut, ticari alan ve ofis projesi bulunuyor. Dumankaya Ritim İstanbul, Dumankaya Mozaik ve Dumankaya Miks anılan konut projelerinden bir kaçı.

ERHAN BİRGİLİ TUTUKLANDI

Soruşturma kapsamında gözaltına alınan Bank AsyaYönetim Kurulu eski Başkanı Erhan Birgili de ‘Anayasaldüzeni ortadan kaldırmayateşebbüs etme ve silahlıterör örgütüne üye olmak’suçlarından dün çıkarıldığımahkemece tutuklanarakcezaevine gönderildi.

DENİZLİ’DE İKİ ŞİRKET TMSF’YE DEVREDİLDİ

Denizli’de 15 Temmuz darbe girişiminin ardından ortaklarından biri tutuklanan, biri firarda olan Üçgül Çorap ve Eva Nil Tekstil, mahkeme kararıyla TMSF’ye devredildi.

Denizli’de Zafer Mahallesi Kaynak Caddesi’ndeki Eva Nil Tekstil ve Üçgül Çorap Anonim Şirketleri, nisan ayında iflas erteleme başvurusu yaptı ve talepleri üzerine mahkeme iki şirkete 18 Ağustos’ta Devrim Ekinci, Canan Ulutürk Akçil, Doç. Dr. Güngör Durur ve Müge Uygurlu Şık’ı kayyum olarak atadı. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından başlatılan FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında iki şirketin ortaklarından işadamı Veli Yağcı gözaltına alınıp, çıkarıldığı Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklandı. Kardeşi Abdullah Yağcı hakkında savcılık yakalama kararı verdi. Ancak firar eden Yağcı, yakalanamadı.

Savcılığın yürüttüğü FETÖ/PDY soruşturması sırasında 4 kayyum 8 Eylül’de Denizli Asliye Ticaret Mahkemesi’ne başvurarak kayyumluktan istifa ettiklerini bildirdi. Kayyumların istifa etmesi üzerine Denizli Asliye Ticaret Mahkemesi, ara karar verip kayyumların istifasını kabul etti ve iki şirketin Tasurruf Mevduatı Sigorta Fonu’na devredilmesine karar verdi.

Mahkeme kararında şirket ortakları Abdullah Yağcı ve Veli Yağcı hakkında Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ/PDY üyeliği suçundan soruşturma yapıldığı ve soruşturmanın devam ettiği bildirildi. OHAL nedeniyle yayınlanan 674 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nin 19’uncu maddesinde, “Bu kanunun yürürlüğe girdiği tarihten önce terör örgütlerine aidiyeti, iltisakı veya irtibatı nedeniyle Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 133. maddesi gereğince kayyum atanmasına karar verilen şirketlerde görev yapan kayyumların yetkileri hakim veya mahkeme tarafından TMSF’ye devredilir ve devir ile kayyumların görevleri sona erer” hükmüne dayanarak iki şirketteki kayyumların görev ve yetkileri kaldırılarak, yönetimleri TMSF’ye devredildi. Mahkeme kararı gereği Üçgül Çorap ve Eva Nil Tekstil şirketlerine TMSF tarafından kayyum atanacak.

Dumankaya İnşaat
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Toplam kırmızı et üretimi II.çeyrek döneminde 260 683 ton olarak tahmin edildi
Toplam kırmızı et üretimi II.çeyrek döneminde 260 683 ton olarak tahmin edildi
Hatay'da işçiler göçük altında kaldı: 1 işçi öldü, 3 işçi yaralandı
Hatay'da işçiler göçük altında kaldı: 1 işçi öldü, 3 işçi yaralandı