Advert
Advert
Advert

Dünya Reina'daki saldırıyı böyle gördü!

Türkiye’yi yasa boğan saldırı, dünyada şok etkisi yarattı.

Dünya Reina'daki saldırıyı böyle gördü!
Dünya Reina'daki saldırıyı böyle gördü! Admin
Bu içerik 257 kez okundu.
Advert

İngiliz Reuters, Fransız AFP ve Amerikan Associated Press haber ajansları, saldırı haberinin gelmesinin hemen ardından gelişmeleri anbean dünyaya duyurdu.

İngiliz yayın kuruluşu BBC, haberinde, İstanbul Valisi Vasip Şahin’in “en az 35 kişinin hayatını kaybettiğini ve yine en az 40 kişinin yaralandığını” aktardığı açıklamasına yer verdi.

Haberde, BBC muhabiri Selin Girit’in ünlü eğlence merkezinin profiline ilişkin verdiği bilgi de yer aldı. İngiliz yayın kuruluşu, saldırının hemen ardından gelen yayın yasağına vurgu yaptı ve bu kararın ilk kez verilmediğine dikkat çekti.

İngiltere’nin en çok satan gazetelerinden Daily Mail, internet sitesinin manşetinden verdiği haber için “NOEL BABA KATİL” başlığını attı.

Amerikan yayın kuruluşu CNN, “Türkiye’de saldırı” başlığıyla gelişmeleri manşetinden aktarırken, Vali Şahin’in açıklamalarına yer verdi. CNN’in haberinde, “ABD’li ve Türk yetkililerin “terör saldırısı” olarak nitelendirdiği olayın, 2017’in ilk terör saldırısı olduğu belirtildi.

CNN’in haberinde CHP eski Bursa Milletvekili Aykan Erdemir’in görüşleri de yer aldı. Saldırının Batılı yaşam tarzına yönelik bir saldırı olduğunu söyleyen Erdemir, “Bu Türkiye’nin laik, şehirli yaşam şekline yönelik bir saldırıdır” dedi. Erdemir’in bu saldırının Türkiye’deki kutuplaşmayı ve süre giden kültürel çatışmayı körükleyeceğini de sözlerine ekledi.

İngiltere’nin saygın gazetelerinden Guardian, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun son açıklamasını başlığına çekti. Saldırıda hayatını kaybedenlerin 16’sının yabancı uyruklu olduğuna dikkat çekilen haberde, saldırganın kaçtığına da haberinde yer verdi.

Reina saldırı
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
WhatsApp'ta yeni dönem
WhatsApp'ta yeni dönem
Sokağa çıkma yasağında dünya rekoru Sur'un...
Sokağa çıkma yasağında dünya rekoru Sur'un...