Advert
Advert
Advert

Durakkondu eylemi

Mamak’taki 3 duraktan yaklaşık 100 taksici, kendi bölgelerine yakın bir noktaya ‘illegal durak’ kurulduğu iddiasıyla, Ankara Umum Otomobilciler ve Şöförler Esnaf Odası’na akşam saatlerinde baskın yaptı. Oda önündeki ana caddeyi trafiğe kapatan taksiciler slogan atarak yönetime tepki gösterdi.

Durakkondu eylemi
Durakkondu eylemi Admin
Bu içerik 389 kez okundu.
Advert

Mamak Ege Mahallesi’ndeki Canhat, Eren ve Mozaik adlı taksi duraklarının yakınına kondurulan yeni durağın ‘illegal’ olduğunu savunan yaklaşık 100 taksici, önceki akşamBeşevler’deki Ankara Umum Otomobilciler ve Şöförler Esnaf Odası’nın önünde toplanarak, eylem yaptı. Oda önüne konvoy halinde gelen taksiciler,

Beşevler Kavşağı’na çıkan Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi’ni trafiğe kapattı. “Başkan(Zafer Şahin) gelene kadar yolu açmayacağız” diyen taksiciler, polis ekiplerinin uzun ikna çabaları sonunda, yolun tek şeridini tekrar trafiğe açtı. Oda önünde “Esnaf burada başkan nerede” şeklinde slogan atan taksicilerin eylemi 2 saat sürdü.

UKOME’DEN KARAR VAR

3 taksi durağı adına ortak bir açıklama yapan Canhat Taksi Durağı Başkanı Haydar Çekiç, şunları söyledi: 
“Bizim elimizde UKOME kararı var. Biz burayı 2013’ün 6’ncı ayında park levhası olarak aldık. Makbuzunu yatırdık. Şimdi bu kararın üzerine bir kağıt iliştirererek, Zafer başkanım imzalayarak, başka bir arkadaşlara bölgemize durak vermiştir. Biz buna itiraz ettik. Arkadaşlar gitmeyeceklerini, Zafer başkanın durağı kendilerine verdiğini, imzalı kağıt olduğunu söylediler. Levha ve durak koymaya çalıştılar.

DİĞER DURAK İLLEGAL

Biz mağduruz. Yetkililerden, Melih Gökçek’ten bize sahip çıkmasını istiyoruz. Biz taksi esnafıyız, ekmeğimizin peşindeyiz. Elimizde belgemiz olduğu halde mağduruz. Diğer durak illegal bir durak. Hiçbir belgesi ve ticari taksileri de yok. 21.06.2013 tarihinde park levhası almışız.

700 lira park levhası olarak makbuzumuz var. Bunu alıyorlar o adamlara veriyorlar üzerine yazı yazıp iliştiriyorlar adamlar da gece gelip durak kuruyor. Biz bunun çözülmesini istiyoruz. Şu anda 3 durakta 100’e yakın taksiyle 250 kişi mağdur durumda.”

SORUN ÇÖZÜLECEK SÖZÜ

Eylem devam ederken odaya gelen Başkan Zafer Şener protestocu taksicilerle görüştü. Başkan Şener oda girişindeki kalabalığa duraklarındaki herşeyin yasal olmaması durumundakendi durakların da iptal edileceğini söyledi. Görüşmede sorunun çözüleceği yönünde söz alan taksiciler olaysız şekilde dağıldı.

MİLLETİN TEPESİNE ÇÖKÜYORLAR

Ankara Umum Otomobilciler ve Şöförler Esnaf Odası’nın bağlı olduğu Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ANKESOB) Başkanı Mehmet Yiğiner, son yaşanan olayın ardından bu yönde çok sayıda şikayet aldıklarını ve artık hukuki süreci başlatacaklarını söyledi. Oda yönetimine sert tepki gösteren Yiğiner, “Bunlar sırf esnafın üç kuruş parasını almak için dışarıdan adam tutup mafyavari şekilde milletin tepesine çöküyorlar” dedi. 
Ankara Hürriyet’e konuşan Yiğiner, özetle şunları kaydetti: 

“Odadan ciddi şikayetler var. Oda, esnafın hak ve menfaatini korumakla yükümlüdür, esnafın lehine kararlar alır. Bunlar tam tersi yönden gidiyorlar. 

Yanlarına 4’er 5’er kişi alıp, cebren 7-8 tane durağı işgal ettiler. Bu gidişe bir dur demek lazım. Artık biz bu saatten sonra devreye gireceğiz. Buna müsaade etmeyiz.

ESNAFA ZULMEDİYORLAR

Dışarıdan adam tutuyorlar, esnafa zulmediyorlar. Şimdi esnafı kollayacaklarına bunlar kendileri esnafı tehdit ediyor. Usulsüz yapılan çok iş var. Biz defalarca kez uyardık ama mümkün değil bunlar gözünü karartmış. Mafyavari yapılanmalar var ve kirli ilişkiler içerisindeler. Taksici esnafının üç kuruş parasını almak için dışarıdan adam tutup mafyavari şekilde milletin tepesine çöküyorlar.

Duraklarına araba gönderiyorlar duraklarını gasp ediyorlar hisse sattırıyorlar. İnsanlara eziyet ediyorlar. Bu nedenlerle disiplin süreci başlatacağız. Bu saatten sonra yargı devreye girer. Aldığımız duyumlara göre geçen bir yerden yüklü bir para almışlar. Kendi yöneticileri de diyor aldıklarını. Bunların hepsi yargının önünde hesap verecekler.”

Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Arda Turan'dan Barcelona mesajı
Arda Turan'dan Barcelona mesajı
Toplam kırmızı et üretimi II.çeyrek döneminde 260 683 ton olarak tahmin edildi
Toplam kırmızı et üretimi II.çeyrek döneminde 260 683 ton olarak tahmin edildi