Advert
Advert
Advert

Edremit'teki CHP'liler 'adalet' için yola çıkıyor

BALIKESİR'in Edremit ilçesindeki CHP İlçe Başkanı Yusuf Sel, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun başlattığı 'adalet' yürüyüşüne destek vermek amacıyla otobüslerle Ankara'ya hareket edeceklerini söyledi.

Edremit'teki CHP'liler 'adalet' için yola çıkıyor
Edremit'teki CHP'liler 'adalet' için yola çıkıyor Admin
Bu içerik 148 kez okundu.
Advert

Fatih Emrah ERDOĞAN / EDREMİT (Balıkesir), () -  CHP Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanma kararı ile ilgili yapılan basın açıklamasına CHP Edremit İlçe Başkanı Yusuf Sel, CHP'li Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka ile birlikte çok sayıda partili katıldı. Partililer ellerinde 'Adalet' yazılı dövizler taşıdı. Tutuklama kararıyla ilgili söylenecek çok söz olduğunu savunan CHP Edremit İlçe Başkanı Yusuf Sel, konu hakkında kitaplar yazılabileceğini dile getirdi. Türkiye'nin yakın tarihiyle ilgili önümüzdeki dönem ciltlerce kitap yazılacağını öne süren Sel, şunları söyledi:

"Eğer adaleti zedelerseniz, elinizde demokrasiyi, insan haklarını, eşit çalışma koşullarını, kadın haklarını savunacak, çocuk ölümlerini, kadın cinayetlerini engelleyecek hiçbir araç kalmamıştır. Bu da bir devletin çöküşü anlamına gelir. Enis Berberoğlu hakkında verilen ömür boyu hapis cezası hafifletilerek 25 yıla mahkum edilmiştir ve zindana kapatılmıştır. Biz sarı öküzü kaptırmayacağız. Eğer Enis Berberoğlu'nu kaptırırsak, arkası gelecektir. Enis Berberoğlu, hem Türkiye'de hem de dünyada çok saygın bir gazetecidir. Şimdiye kadar da çok önemli medya kuruluşlarında görev almıştır. Aynı zamanda da CHP'nin milletvekilidir. Enis Berberoğlu sembolik olarak basının hangi koşullarda Türkiye'de baskı altına alındığının temsilcisi olmuştur. Konu sadece Enis Berberoğlu'nu kurtarmak değildir. Konu Türkiye'de basın özgürlüğünü tesis etmek, Türkiye'de adaleti tesis etmektir. Eğer biz basın özgürlüğünü ve adaleti tesis edemeyecek olursak, Türkiye ne yazık ki daha da karanlık günlere gidecektir ve bu faşist yönetimin altında inim inim inleyecektir. Bugünkü sorunumuz aslında Türkiye'de demokrasi ve faşizm sorunudur. Bizim tercihimiz her zaman demokrasiden yana olacaktır ve mücadelemiz o doğrultuda devam edecek" dedi. CHP Edremit İlçe Başkanı Yusuf Sel, Enis Berberoğlu'na destek vermek amacıyla  Ankara'ya gideceklerini belirterek, diğer partililerin yürüyüşüne destek vereceklerini açıkladı. Sel, her 40 kişi için bir otobüs kaldırılacağını sözlerine ekledi.

kılıçdaroğlu chp edremit adalet yürüyüşü
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
WhatsApp'a çıkartma özelliği geliyor
WhatsApp'a çıkartma özelliği geliyor
McDonald's 169 şubesini kapatıyor
McDonald's 169 şubesini kapatıyor