Advert
Advert
Advert

Egeli kadınlardan bıyıksız mehteran

Aydın Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Kadın Mehteran Takımı, Başkentlilere konser verdi. Tamamı kadınlardan oluşan ekip, ilgiyle izlendi.

Egeli kadınlardan bıyıksız mehteran
Egeli kadınlardan bıyıksız mehteran Admin
Bu içerik 356 kez okundu.
Advert

Dünya’nın en eski askeri bandosu arasında yer alan ve pala bıyıklı erkeklerden oluşan mehteran takımı Aydın’da şekil değiştirdi. Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından 2014 yılında kurulan ve kadınlardan oluşan Mehteran Takımı, Ankara’da sahne aldı. 

Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen Egeİlleri 9. Tanıtım Günleri’nde konser veren bıyıksız mehteranlar Başkentliler ve Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar tarafından beğeniyle izlendi. Takımın şefi Gamze Kurtuldu ve üyeleri Ankara Hürriyet’e konuştu. 

GÖNÜLLÜLER DE KATILDI

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı ÖzlemÇerçioğlu’nun önerisiyle kurulan takımın 20 kadından oluştuğunu belirten takım şefi Gamze Kurtuldu (29), takımda belediye personelinin yanı sıra gönüllülerin de olduğunu söyledi. Haftada bir gün prova yaptıklarını anlatan Kurtuldu, kadınmehteran takımının konserlerde ilgiyle karşılandığını kaydetti.

ÖĞRENCİLERİM DE DESTEKLİYOR

Direksiyon eğitmenliği yapan Ayşegül Sabırlı (40), takım kurulduktan sonra gönüllü olarak katıldığını vurguladı. Ekipde korist olduğunu belirten Sabırlı, “Kadın mehteran takımı kadınların her işi başarıyla yapabileceğinin göstergesi” dedi. Takımda zurna çalan öğretmen Selma Şatar da, keyifli ve gurur verici bir iş yaptıklarını aktardı. Şatar, öğrencilerinin de kendisini desteklediğini sözlerine ekledi.

SİZİN BIYIKLARINIZ NEREDE

Aydın Büyükşehir Belediyesi Çocuk Kültür Merkezi’nde eğitmenik yapan Aytül Ceylan(45), projeye gönülden destek olduklarını söylerken, “Beklenilenden fazla ses getirdi. Erkeklere ait olarak görülen bir performansı kadın olarak sergiliyoruz. Eşim önce şaşırdı fakat en büyük destekçilerim eşim ve çocuklarım” dedi. Belediye bünyesinde eğitmenlik yapan Feyzan Borazan (32) da, ‘Kadından mehter mi olur, hani sizin bıyıklarınız nerede’ gibi tepkiler de aldıklarını hatırlatarak, “Biz onlara kadınların her işin üstesinden en iyi şekilde gelebileceğini gösterdik” diye konuştu.

Mehteran Takımı Atatürk Kültür Merkezi Gamze Kurtuldu Ayşegül Sabırlı Aydın Büyükşehir Belediyesi Feyzan Borazan Kadın Mehteran Takımı Özlem Çerçioğlu
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu hafta ne izlesek diyenlere: 9 yeni film vizyona giriyor
Bu hafta ne izlesek diyenlere: 9 yeni film vizyona giriyor
Bakan Eroğlu'dan deprem açıklaması
Bakan Eroğlu'dan deprem açıklaması