Advert
Advert
Advert

EGM'de emeklilik tasfiyesi

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden açıklama.

EGM'de emeklilik tasfiyesi
EGM'de emeklilik tasfiyesi Admin
Bu içerik 197 kez okundu.
Advert

Emniyet Genel Müdürlüğü'nde 112 emniyet müdürü, 79 emniyet amiri emekliye sevk edildi. 487 emniyet müdürü ile 292 emniyet amiri, 486 başkomiser, komiser ve komiser yardımcısı bir üst rütbeye terfi etti.

Emniyet Genel Müdürlüğü Terfileri uygun görülen ve emekliye sevk edilmesi kararlaştırılan Emniyet Teşkilatı personelinin belirlendiğini duyurdu. Emniyet'in yaptığı yazılı açıklama şöyle:

"Emniyet Genel Müdürlüğü Yüksek Değerlendirme Kurulu ve Merkez Değerlendirme Kurulu kararları ile terfileri uygun görülen ve emekliye sevk edilmesi kararlaştırılan Emniyet Teşkilatı personeli belirlendi. 3201 sayılı Emniyet Teşkilatı Kanununun 55'inci maddesi ve Emniyet Hizmetleri Sınıfı Personeli Rütbe Terfileri ve Değerlendirme Kurullarının Çalışma Usul ve Esaslarına İlişkin Yönetmelik hükümleri uyarınca oluşturulan 16/11/2016 tarih ve 2016/2 yılı Yüksek Değerlendirme Kurulu (YDK) tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda; Merkez Değerlendirme Kurulunun (MDK) kararına göre ise;

116 Başkomiserin Emniyet Amirliği rütbesine, 94 Komiserin Başkomiserlik rütbesine, 276 Komiser Yardımcısının Komiserlik rütbesine terfi etmeleri uygun görüldü. Terfi sonuçları PolNet sayfasından personelin kendi kullanıcı adı ve şifresi girilerek öğrenilebilecek."

Emniyet Genel Müdürlüğü emekli
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yarkadaş Cumhuriyet yazarlarına desteğe çağırdı
Yarkadaş Cumhuriyet yazarlarına desteğe çağırdı
“Gazetecilere hemen şimdi özgürlük” toplantısı
“Gazetecilere hemen şimdi özgürlük” toplantısı