Advert
Advert
Advert

Emniyetin önüne yeni üst geçit

Büyükşehir Belediye Meclisi, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında ağır hasar alan Ankara Emniyet Müdürlüğü önündeki yaya üst geçidinin yerine yenisinin yapılmasını kararlaştırdı.

Emniyetin önüne yeni üst geçit
Emniyetin önüne yeni üst geçit Admin
Bu içerik 479 kez okundu.
Advert

Geçen ay meclis başkanlığına verilen önergeyi inceleyen Ulaşım Komisyonu, yeni birüst geçit yapılmasını uygun gördü. Komisyon raporu önceki gün tüm parti gruplarının oy birliğiyle kabul edildi. Meclis ayrıca darbe girişimi sırasında yaşanan olaylardaki insan hakları ihlallerin anlatıldığı broşürler bastırılmasının yanı sıra 15 Temmuz ve sonrasına ilişkin broşür ve kitap tarzı yazılı materyaller hazırlanması, video ve fotoğrafların çoğaltılması için Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı’nın yetkilendirilmesini, metro, durak ve istasyonları ile otobüs duraklarında dijital gösterim materyalleri oluşturulmasını da oy birliğiyle kararlaştırdı. 

JAPONYA’DA ANKARA TANITIMI

Öte yandan Büyükşehir Belediye Meclisi’nde oy birliğiyle alınan diğer kararlar şöyle: Japon turistlerin Ankara’ya gelmesi için Japonya’da belediyenin imkanları doğrultusunda Ankara’nın tanıtımı yapılacak. Evlenecek çiftlere yönelik eğitici seminerler düzenlenecek.

Ankara’nın çeşitli yerlerinde yaşamlarını sürdüren ve yiyecek bulmakta zorlanan evcil olmayan hayvanların yiyecek ihtiyacını karşılamak için çalışmalar yapılacak. Engelli vatandaşlar için şehir turu düzenlenecek. KoreCumhuriyeti’nin başkenti Seul’ün daveti üzerine, belirlenen bir heyet 3-7 Ekim tarihleri arasında Seul’a gidecek.

Fetullahçı Terör Örgütü FETÖ
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş hazırlık maçında farklı mağlup
Beşiktaş hazırlık maçında farklı mağlup
İBB'den uyarı: Gece saat: 03.00'te kuvvetli yağış bekleniyor
İBB'den uyarı: Gece saat: 03.00'te kuvvetli yağış bekleniyor