Advert
Advert
Advert

Erdoğan'dan AKP'ye Bahçeli yasağı

Tarafsızlığını yitirdiği gerekçesiyle eleştirilen Erdoğan, AKP'li milletvekilleri ile gruplar halinde bir araya gelmeye devam ediyor.

Erdoğan'dan AKP'ye Bahçeli yasağı
Erdoğan'dan AKP'ye Bahçeli yasağı Admin
Bu içerik 300 kez okundu.
Advert

Edinilen bilgilere göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 15 Temmuz askeri darbe girişiminin ardından AKP'li milletvekillerini gruplar halinde kabul etti.

Bugün üçüncü grupla bir araya gelen Erdoğan yaklaşık 40 milletvekili ile kahvaltıda buluştu.

Son siyasi gelişmelerin değerlendirildiği toplantıda Meclis çalışmaları, yeni yasama yılı, FETÖ ve PKK ile mücadele, Musul operasyonu ve başkanlık sistemi ile ilgili gelişmeler istişare edildi.

BAHÇELİ VE FETÖ KONUSUNDA UYARDI

Erdoğan 120 milletvekili ile de önümüzdeki günlerde iki grup halinde görüşecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin başkanlık sistemi ile ilgili çıkışları konusunda milletvekillerinden olumlu ya da olumsuz kamuoyu önünde gelişigüzel bir değerlendirme yapmamaları konusunda hassas davranmalarını istediği kaydedildi.

Son günlerde bazı basın yayın organlarında çıkan Bylock kullanan milletvekilleri ile ilgili iddialara da itibar etmemelerini istediği belirtildi. Erdoğan’ın, AKP içerisinde FETÖ’cü milletvekili olduğu kanaatini de taşımadığı kaydedildi.

Ancak bazı AKP'li milletvekillerinin bu süreçte FETÖ ve başkanlık sistemi konusunda dikkatli açıklamalar yapmaları konusunda bir kez daha uyardığı kaydedildi.

Başkanlık sistemi ile ilgili milletvekillerinin sorularına Erdoğan’ın, “Önce bir metin önümüze gelsin bakalım” diyerek çok fazla yorumda bulunmadığı belirtildi.

MHP AKP
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başakşehir geri döndü! Maçta 6 GOL vardı...
Başakşehir geri döndü! Maçta 6 GOL vardı...
Protokol kavgasının ardından flaş gelişme
Protokol kavgasının ardından flaş gelişme