Advert
Advert
Advert

Erzurum'da Erdoğan'a hakaret tutuklaması

Erzurum'da Erdoğan'a hakaret iddiasıyla 35 yaşındaki F.K., tutuklandı.

Erzurum'da Erdoğan'a hakaret tutuklaması
Erzurum'da Erdoğan'a hakaret tutuklaması Admin
Bu içerik 131 kez okundu.
Advert

Hümeyra PARDELİ/ ERZURUM, ()- Erzurum'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sosyal paylaşım hesabından hakaret ettiği iddiasıyla tutuklanan 35 yaşındaki F.K., hakaret kastının olmadığını, aynı sözü kardeşi içinde kullandığını söyledi.

 

İşsiz olan F.K., iddiaya göre Facebook hesabından geçen 18-20 Kasım ve 31 Ocak tarihlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile çocukları hakkında küfür ve hakeret içerikli paylaşımlar yaptı. Bu nedenle gözaltına alınan F.K. geçen 6 Haziran'da adliyeye çıkarıldı ve Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklandı.

Isparta'da yaşadığı dönemde Dolunay Partisi'nin İl Başkanlığı'nı yaptığını söyleyen F.K., paylaşımlarını devlet büyükleri aleyhine düşünerek yapmadığını savundu. O sıralarda tecavüzcüler ile ilgili bir yasa teklifinin Meclis gündeminde olduğunu belirten F.K., "Çıkarılan bir yasaya ilişkin tepkimi ortaya koymak için paylaşım yaptım. Zaten söz konusu paylaşımlar da bana ait değildir. Başkalarının sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımları kopyalayıp kendi hesabım üzerinde ben paylaştım. Yanlış anlaşıldığım için pişmanım. Hakaret kastım yoktur. Oradaki sözü ben kardeşime bile söylerim" dedi.

erzurum erdoğan hakaret tutuklama
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atalay Demirci hakkında flaş karar
Atalay Demirci hakkında flaş karar
İsveç’e mevsimin ilk karı düştü
İsveç’e mevsimin ilk karı düştü